Menas padeda pažinti emocijas

Ingridos JONUŠIENĖS nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje edukacinį užsiėmimą vaikams „Meno kūrinys kaip emocijų pažinimas“ vedė Šiaulių dailės galerijos direktorė Ernesta Šimkienė.
Į šį užsiėmimą įsitraukė Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 3a klasės mokiniai. Renginio pradžioje viešnia paprašė vaikų pasidalyti mintimis, kur jie susiduria su menu, ar jiems patinka kurti. Ji papasakojo, kuo menas žmogui yra naudingas ir kad per meno kūrinius galima sužinoti apie anksčiau gyvenusius žmones: kaip jie atrodė, rengėsi, kokia buvo jų buitis.
Praktinės veiklos metu dalyviai buvo kviečiami įvairiais žaidybiniais metodais ieškoti vaizdo ir pasakojimo jungčių. Vaikams užsiėmimo vedėja išdalijo vaizduoklių korteles su skirtingais piešiniais. Įsižiūrėję į kortelėse pavaizduotas formas, figūras, vaizdus, turėjo įvardinti, ką jose įžiūrėjo ir kokias emocijas jiems tai sukėlė. Vaikai jose pamatė ir pajautė skirtingus dalykus: mandarinus, lašelius, muilo burbulus, sliekus. Kas norėjo, galėjo atsakyti į kitoje kortelių pusėje užrašytus klausimus – kur norėtum gyventi, jeigu galėtum rinktis, kas labiausiai prajuokina, koks gyvūnas būtų geriausias vairuotojas ir kitus.

Ingridos JONUŠIENĖS nuotr.

Kitos užduoties metu iš garsių menininkų kūrinių nuotraukų reikėjo išsirinkti tą, kuri sukelia stipriausias emocijas. Vienus vaikus sužavėjo paveikslų spalvos, jaukumo pojūtis, kitiems šios fotografijos sukėlė ir keistų emocijų. Kiekvienas vaikas meno kūrinius suprato ir interpretavo skirtingai.
Dar vienos užduoties metu dalyviams buvo parodytas Pablo Picasso paveikslas „Gernika“. Vaikai, pasitelkdami faktus ir emocijas, turėjo pabandyti suvokti, kokią žinutę jis siunčia. Buvo papasakota tikroji Gernikos miestelio istorija, kuri įkvėpė dailininką ir jis sukūrė šį paveikslą.
Sigita REPŠYTĖ
projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video