Mėnesį draudžiama žvejoti vėgėles

Nuo gruodžio penkioliktosios iki sausio penkioliktosios dienos žvejams mėgėjams mėnesiui draudžiama žvejoti vėgėles. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkosaugininkai primena, kad, norėdami išvengti nemalonumų, žvejai privalo stebėti, kokias žuvis draudžiama žvejoti dabar arba bus draudžiama artimiausiu metu.


Draudimas įsigalios nuo pirmadienio

Nuo gruodžio penkioliktosios iki sausio penkioliktosios dienos žvejams mėgėjams mėnesiui draudžiama žvejoti vėgėles. Kaip praneša Aplinkos ministerija, kadangi pirmoji draudimo diena šiais metais yra savaitgalis, vėgėlių žvejyba draudžiama nuo pirmadienio.
Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad didžiausias dėmesys bus kreipiamas į draudimą žvejoti šias žuvis  pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje, nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto, ir Nevėžio upėje, nuo žiočių iki Babtų tilto.
„Mūsų rajone šių žuvų anksčiau nemažai buvo Ventos upės sietuvoje, ties Stulpino malūnu, dabar jų ištekliai gerokai sumažėję. Tačiau net ir pagavus šią žuvį, raginame žvejus ją paleisti, nes ministerijos nurodymas bus vykdomas, o už vieną pagautą vėgėlę gresia susimokėti 543 litų baudą. Tokia bauda numatyta už gamtai padarytą žalą, taip pat teks atsakyti administracine tvarka už žvejybos taisyklių pažeidimą“, – informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Prieš septynerius metus pradėtas taikyti žvejybos draudimas leido atsikurti vėgėlių ištekliams ir pastaraisiais metais šių žuvų eksperimentiniuose laimikiuose sugaunama kur kas daugiau nei prieš keletą metų.


Gresia paploninti piniginę 

Iki gruodžio 31-osios dienos taip pat draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius. Nuo sausio pirmosios sykus, lašišas ir šlakius bus galima žvejoti įsigijus meškeriotojo kortelę.
Pasak N. Kupliausko, šių žuvų yra ne tik mūsų rajono upėse, bet ir upeliuose – pavyzdžiui, Užupyje, Viešetėje ir kituose. Už ypač vertingas žuvis, kaip lašišą ir šlakį, neteisėtai ją sugavus, tektų sumokėti net du tūkstančius litų už gamtai padarytą žalą, už syką, margąjį upėtakį piniginę gali tekti paploninti penkiais šimtais litų.
„Praėjusį mėnesį surengėme keletą reidų po rajono vandens telkinius. Nė vienas sutiktas žvejys meškeriojimo taisyklėms nenusižengė. Prasidėjus draudimams, reidus rengsime ir gruodį“, – sakė agentūros vedėjas.

One Reply to “Mėnesį draudžiama žvejoti vėgėles”

  1. Vėgėlių mėgėjas parašė:

    aš kitokių žuvų ir negaudau – reikės slėptis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto