Mėnesiui pratęstas karantinas, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių

Nuotrauka iš Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato archyvo

Penktadienį posėdžiavusi Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui karantino režimo trukmę visoje Lietuvoje pratęsti dar vienam mėnesiui iki balandžio 30 d. 24 valandos.
Nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos vėl ribojamas asmenų judėjimas tarp visų Lietuvos savivaldybių, išskyrus judėjimą tarp „žiedinių“ savivaldybių ir esant kitoms svarbioms priežastims.

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, bus galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų
dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl neatidėliotinų atvejų, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.
Išimtys bus taikomos ir tada, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.
Ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.
Premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama Vyriausybės posėdyje priimtus sprendimus, pabrėžė, kad pagrindinis tikslas šiuo metu yra išsaugoti situaciją savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis vis dar yra nebloga, ir sustabdyti viruso mutacijų plitimą. O artėjant šventiniam laikotarpiui, kai gali būti padidėjęs asmenų judėjimas, kyla didesnė kontaktų rizika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto