Menininkų surengtame vakare – poezijos, fotografijos ir muzikos dermė

Vilhelmina Imbrienė renginio metu pristatė savo kūrybą. Autorės nuotr.

Antradienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje surengtas poezijos-nuotraukų vakaras „Duetai“ iš ciklo „Prijaukinti vakarai“. Jį surengę menų studijos „Erdvė“ nariai ir vadovė įsitikinę: šiandien trūksta jaukaus buvimo vieniems su kitais, įdomių pokalbių, kūrybos, gražių vaizdų.
Kaip atsvara bibliotekoje ir buvo surengtas toks vakaras.

Kyla naujai veiklai

Anksčiau aktyviai veikusio Mažeikių literatų klubo „Erdvė“ veikla keletą metų buvo prislopusi. Dabar ši bendraminčių draugija pradeda naują etapą. Pasikeitė jo vadovė – ja tapo Eglė Mažonienė. Be to, iš literatų klubo „Erdvė“ tapo menininkų studija, o jos nariai poezijos vakarą surengė po bemaž dvejų metų tylos.
„Eglė yra tas žmogus, kuris pabandė atgaivinti klubą. Nelabai tikėjomės, kad kažkas imsis šios sudėtingos užduoties, bet ji pasiryžo, sukvietė visus narius. Parašė projektą, kuriame paprašė lėšų veiklai“, – paaiškino studijos narė Asta Brazaitienė.
Visi kažką kuriantys žmonės kviečiami prisijungti prie studijos senbuvių ir drauge įgyvendinti įvairius kūrybinius sumanymus bei projektus.

Eglė Mažonienė ėmėsi iniciatyvos atgaivinti menų studijos „Erdvė“ veiklą. Autorės nuotr.

Skambėjo ir eilėraščiai, ir dainos

Visą rugpjūčio mėnesį bibliotekos salėje buvo eksponuojama mažeikiškės Gitanos Jazdauskienės nuotraukų paroda „Dvi aistros arba ties pusiaukele“.
Įdomu tai, kad parodą moteris surengė ne pati. Padaryti staigmeną – nuotraukų autorei nieko nežinant surengti parodą, sumanė jos draugė Alma Kerpauskienė.
„Pirmiausia ačiū tariu savo draugei. Visą gyvenimą prisiminsiu, kaip įėjusi į šią salę ant sienų pamačiau savo nuotraukas su eilėmis. Apstulbau išvydusi mielus veidus, atėjusius manęs pasveikinti jubiliejaus ir parodos pristatymo proga“, – prisiminė G. Jazdauskienė.
Menų studijos „Erdvė“ vadovė E. Mažonienė sakė, jog norėjosi į vieną sujungti poetinę ir vaizdinę kūrybą. Todėl ir gimė sumanymas pakviesti menams neabejingus žmones į „Duetus“.
Vakaro metu poeziją kuriantys „Erdvės“ nariai – senbuviai ir naujokai – pasirinko po keletą G. Jazdauskienės nuotraukų, kurios, jų nuomone, geriausiai atspindi jų pačių sukurtus eilėraščius, ir tuos eilėraščius skaitė auditorijai.
Antrojoje renginio dalyje savo eiles ir dainas pristatė mažeikiškė Vilhelmina Imbrienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*