Mokomasis Europos Parlamentas (MEP) – jau dešimtus metus vykstantis tarptautinis projektas, skirtas aukštesniųjų klasių moksleiviams. MEP‘ o metu simuliuojama Europos Parlamento veikla. Tokiu būdu jaunuoliai susipažįsta su ekonomikos, aplinkosaugos, užsienio politikos, socialinių reikalų, švietimo, kultūros ir kitų sričių problemomis, kurios aktualios tiek Lietuvai, tiek visai Europos Sąjungai.
Šiemet vadinamasis MEP‘o virusas, organizuotas Mažeikių rajono mokinių tarybos, pirmą kartą pasiekė ir Mažeikius. Gegužės 24–25 dienomis vykusioje tarpinėje sesijoje dalyvavo 30 moksleivių iš Plungės ir Mažeikių rajonų.
„Nusprendėme organizuoti MEP‘o sesiją Mažeikiuose, nes žinojome, kad kituose miestuose šios sesijos sulaukia populiarumo, yra teigiamai vertinamos, o Mažeikiuose MEP‘as dar niekada nebuvo vykęs.
Manau, kad MEP‘o sesijos moksleiviams duoda tikrai daug naudos“, – sakė vienas iš organizatorių, Mažeikių rajono mokinių tarybos pirmininkas Edvinas Najulis. Apie MEP‘o teikiamą naudą kalbėjo ir sesijos dalyvis iš Plungės Modestas Šaltupis: „MEP‘o sesijose dalyvauju jau 3 kartą, tai labai įtraukia. Sesijų metu susipažįsti su įdomiais žmonėmis, turi galimybę praplėsti akiratį, suprasti savo politines pažiūras, suvokti, kaip veikia valstybinės institucijos. Taip pat, dalyvaudamas MEP‘o veikloje, įveiki kalbėjimo baimę, išmoksti pagrįsti savo nuomonę. Manau, kad visa tai labai pravers ateityje, tiek ieškant darbo, tiek kasdieniniame gyvenime.“
Kad dalyvavimas MEP‘o veikloje yra teigiamas laisvalaikio leidimo būdas, mano ir viena pagrindinių MEP‘o sesijos Mažeikiuose organizatorių, Lietuvos mokinių parlamento Telšių regiono pirmininkė Vytautė Rimkutė: „MEP‘o renginiai yra puikūs tuo, kad juose jaunimui suteikiama galimybė suprasti ir suvokti didžiules problemas, susimąstyti apie tas temas, su kuriomis retas jaunuolis susiduria kasdieniniame gyvenime. Džiugu, kad pavyko MEP‘o virusu užkrėsti ir mažeikiškius, jie noriai ir greitai įsijungė į šį renginį.“
Dalyvaudami MEP‘o veikloje, moksleiviai bando atsakyti į tokius klausimus, kaip: „Kokiomis priemonėmis turėtų būti kovojama su virtualiai plintančiu terorizmu?“, „Ar ES turėtų palaikyti šalies regionų autonomijos siekį?“. Įsijungę į MEP‘o veiklą, jaunuoliai ne tik supranta tokias ir panašias temas, bet ir susipažįsta su pateiktos temos aktualumu, kontekstu, rašo rezoliucijas, siūlo problemos sprendimo būdus, o tai ugdo pilietiškumą, kritinį mąstymą, leidžia lengviau suprasti politinius procesus.
Už pagalbą organizuojant MEP‘o sesiją Mažeikiuose organizatoriai nuoširdžiai dėkoja sesijos dalyviams, Mažeikių rajono Švietimo skyriui, šio skyriaus vyriausiajai specialistei Violenitai Juškevičiūtei, „Ventos“ progimnazijai, kuri leido savo patalpose surengti MEP‘o sesiją.
Išgirdę dalyvių vertinimus ir pageidavimus organizatoriai ketina MEP‘o sesijas Mažeikiuose rengti ir toliau. Artimiausia numatoma jau šį rudenį.
Julija UNDŽYTĖ