Merai galės turėti visuomeninius konsultantus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis įteisino visuomeninius konsultantus ir padėjėjus savivaldoje.

Merą konsultuoti gali pilnametis ir nebaustas asmuo

Nustatyta, kad meras savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių konsultantų, kurie mero prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją.
Mero visuomeniniu konsultantu gali būti pilnametis asmuo.
Mero visuomeniniu konsultantu negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat esantis įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos nariu.

Konsultantų gali turėti ir savivaldybės tarybos narys

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos narys savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių padėjėjų, kurie tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją.
Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti pilnametis asmuo, nesantis tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
Nustatyta, kad tarybos nario visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat esantis įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos nariu. Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos, – negali viršyti trijų.
Įstatymo pataisos priimtos 78 Seimo nariams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 4 susilaikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto