Merai ir vicemerai „pabrango“

Seimui nustačius naujus pareiginės algos koeficientus, gerokai didės ne tik mero Antano Tenio, bet ir jo pavaduotojų Sigutės Bernotienės bei Irenos Macijauskienės atlyginimai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mūsų rajono mero priskaitytasis atlyginimas šoktelės visu tūkstančiu eurų. Gerokai didesnes algas gaus ir mero pavaduotojai.
Tokias Seimo dovanas išrinktiesiems įvairiai vertina ne tik rinkėjai. Ne vienas replikuoja: ar gaudami didesnį atlyginimą vadovai dirbs daugiau ir geriau?
Politikai kritikuoja lygiavos principą, pasigenda tobulesnės atlyginimo nustatymo metodikos.

Sulygino su Seimo nariais

Praėjusią kadenciją Savivaldybės merui buvo taikomas 10,5 pareiginės algos koeficientas, mero pavaduotojams – 8,8. Jų pagrindinis priskaičiuotasis atlyginimas atitinkamai buvo 1 370 (4 730 Lt) ir 1 148 (3 963 Lt) eurai.
Toks jis buvo patvirtintas praėjusiame Tarybos posėdyje ir į šiuos postus išrinktiems šios kadencijos politikams. Tačiau jau nuo gegužės pirmosios meras ir jo pavaduotojai galės mėgautis kur kas didesnėmis algomis.
Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisas. Savivaldybių, kuriose gyvena iki 100 tūkstančių gyventojų, merams nustatytas pareiginės algos koeficientas 18, vicemerams – 15. Vadinasi, tų savivaldybių merų alga kils 2 349 eurais (bazinis dydis – 130,5 euro), vicemerams bus mokama 1957 eurai.
Didesnių savivaldybių vadovams nustatytas koeficientas atitinkamai 19 ir 16.
Tai reiškia, kad nuo šiol merų algos iki mokesčių bus maždaug tokios pat, kokios nustatytos ir Seimo nariams: maždaug apie 2100–2500 eurų.

Ir vadovams – priedai už stažą

Toks būtų „plikas“ merų ir jų pavaduotojų atlyginimas. Tačiau jiems, kaip ir valstybės tarnautojams, priklauso ir priedai už stažą valstybės tarnyboje: kas trejus metus prisideda po tris procentus nuo gaunamo atlyginimo.
Rajono vadovų pinigus skaičiuokime toliau. Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo Arvydo Pociaus duomenimis, mero pareigybei po padidinimo su priedu už darbo stažą bus priskaičiuota 2 419,47 euro, į rankas jis gaus 1 838,80 euro (6349 Lt), arba 766 eurais (2 645 Lt) daugiau negu anksčiau.
Kadangi mūsų Savivaldybėje dirba du mero pavaduotojai, vedėjas „dėl asmens duomenų apsaugos“  pateikė tik jų atlyginimo mėnesio vidurkius, kuris „į rankas“ didės 707 eurais (2 441 Lt) ir sieks 1 710,85 euro (5 907 Lt).
Per mėnesį papildomai dėl atlyginimų padidėjimo reikės 3 760 eurų (su įmokomis „Sodrai“).
„Reikia pastebėti, kad mažas skirtumas (vos 128 eurai – B. R.) tarp mero ir mero pavaduotojo algos yra dėl faktiškai turimo stažo valstybės tarnyboje skirtumų. Mero pavaduotojai turi gerokai didesnį stažą, už kurį priklauso didesnis priedas“, – „Santarvei“ pabrėžė Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas A. Pocius.
Visas rašinys atlyginimų tema – „Santarvės“  laikraštyje.

19 Atsakymų į “Merai ir vicemerai „pabrango“”

 1. Vardui (privalomam) parašė:

  Gerbiamas jaunime. Užimkite postus tarp grožio konkursų nugalėtojų ir galesite patys žiūrėti į veidrodį ištisom parom :) O čia dirbti reikia, o ne į veidrodį žiūrėti :)

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Pone Macijauskiene, užleiskit vietą jauniems. Ar kada nors žiūrėjote į veidrodį.

 3. gyventojai parašė:

  Kokių dar permainų nori iš senų žmonių. Matėte kaip su darželinukais bovijasi senelis ir močiutės savivaldybėje ir rodo savo tinklalapyje ką veikia per dieną. Tikisi, kad mamaos liks patenkintos. Mamos tai patenkintos tik ne jais o savo vaikais. Nu nors tiek gerei kad už tą atlyginimą auklėmis padirba jei nieko geresnio nesugalvoja. Tie vaikai jų tikrai neberinks…

 4. gyventoja parašė:

  Gal reikėtų savivaldybėje mažinti darbuotojų skaičių. o didinti atlyginimus. Naujai išrinkti Kauno,Vilniaus merai ir kt. tą pasiruošę daryti. Mažeikių savivaldybėje negirdėti tokių permainų, juk visiems gerai……………,nesvarbu, kad biudžetas praskolintas.

 5. Pastebėjusi parašė:

  Na ir kodėl Jūs visi burnojate, kad viršūnėlės pasididino algas ir dar priedus (algalapiuose rašoma ne premijos, o priedai, kad negalėtų auditas prisikabinti). Ką išsirinkote, tą ir turime. Juk sovietinė nomenklatūra savo patirtį pritaiko dabartinėje valdžioje. Nieko niekas nepadarys, kol seniai valdys, o jaunimo jie nepriima, nes už savo bendralovius mūru stoja. Kentėkit, arba verskit.

 6. Štai,štai parašė:

  Algas SAU pasikėlė,o apie nedarbą nei žodelio.Gal jie nežino,kad Mažeikiai pirmauja visoje Lietuvoje bedarbių skaičiumi?

 7. Tam ,,viskas gerai" parašė:

  Yra ne bendras katilas, o bendras lovys. O prie lovio tik … Todėl, mano nuomone, ir tenka biudžetininkams eiti nemokamų atostogų, kad valdininkai galėtų priedus ir premijas išsimokėti.

 8. NYKU parašė:

  Ar neNyku nykiuose Mažeikiuose su nykiais žmonėmis valdžioje todėl nykia jų veikla bet su gerais atlyginimais

 9. mažeikiškiai parašė:

  Kada bus ataskaita, ką nuveikė praėjusioje kadencijoje ir ką veiks šią kadencija.

 10. Petras parašė:

  Didelis čia darbas už tokį atlyginimą tik interesantus priiminėt be jokios naujos iniciatyvos, idėjų, naujovių.

 11. Baisu parašė:

  Santarve, kada nustosite reklamavę alkoholį? Net nebesinori skaityti jūsų internete.

 12. Tina parašė:

  Viduryje sedinti moterele kaip skulptura,veidas akmeninis,suokuosena taip pat. Ivaldziusi tikra biurokrates ivaizdi,kas reiskia but panasiam i robota.

 13. Skaitytoja parašė:

  S avivaldybė kiekvienais metais išsimoka premijas, nes labai gerai visi savivaldybėje dirbaGėda. . tikrai gėda ,tautos išrinktiems ir šitaip elgtis ,tyčiotis iš tautos žmonių, kad mums viskas galima.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Ponuliai,jūsų nuveiktus visus darbus miesto ir miestiečių labui norime matyti spec.Miesto lentoje,bei spaudos skiltyje. Nelabai jau žmonės bepasitiki jūsų žodžiais.. Taip pat norime konkretumo,kur ir kam leidžiamos biudžetinės ?! Lb.daug neaiškumų,kurie vieną dieną pasirodys…

 15. narys parašė:

  Posėdyje nebuvo paminėtas nei vienas atliktas darbas, pristatyme kalbėjo kad tik mokosi dirbti. Ar ir toliau pavaduotojos tik mokysis ar jau dirbs.

 16. to viskas gerai parašė:

  Jeigu žinote tokius faktus, pasidalinkite konkrečiau – kur buvo išsimokėtos premijos?

 17. viskas gerai parašė:

  tegu keliasi sau atlyginimus kiek nori ,bet viena neaišku ,kodėl sumažintas darbo užmokesčio fondas 4 proc. kuriuos biudžetininkams teks taupyti ko gero einant nemokamų atostogų,Juk rajono biudžetas tai vienas katilas, iš kurio skirstoma visiems. kažkaip keistai.Pernai vieni taupė, kiti metų pabaigoj išsimokėjo priedus ,ir taip kas met..

 18. Vardas (privalomas) parašė:

  Laikas į PENSIJĄ.

 19. ? parašė:

  Ar mokytojos darbas yra valstybės tarnybos darbas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto