Mero atsakymas mažeikiškiui

Savivaldybės meras Antanas TENYS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Balandžio 20 d. internetiniame puslapyje www.santarvė.lt buvo publikuotas viešas laiškas Mažeikių rajono savivaldybės merui, kuriame buvo išsakyti nuogąstavimai dėl apleisto buvusios ETG gamyklos pastato. Nuoširdžiai dėkoju laiško autoriui Vytautui Vaupšui už išsakytas mintis, rūpestį mūsų rajonu ir čia gyvenančių žmonių gerove. Pritariu, kad apleisti pastatai, tokie kaip minėtas pastatas-vaiduoklis, žaloja Mažeikių veidą bei kelia grėsmę.
Šis statinys, kaip ir daugelis kitų apleistų pastatų, yra privati nuosavybė, todėl Savivaldybė neturi teisės jų tvarkyti ar nugriauti.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius 2011 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. A1-782 sudaryta darbo grupė dėl apleistų pastatų sutvarkymo ir racionalaus panaudojimo modelio Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje. Buvusios ETG gamyklos pastato savininkai – du Klaipėdoje gyvenantys fiziniai asmenys – ne kartą buvo kviesti susitikti su minėtos darbo grupės nariais ir išsakyti savo planus dėl tolimesnio pastato likimo. Pastato savininkams nereagavus į kvietimus, Mažeikių rajono savivaldybė raštu įspėjo dėl statinio esminių reikalavimų atitikties, kaip tai numato Lietuvos Respublikos statybos įstatymas.

Naujųjų pastato šeimininkų veiksmai teikia viltį, kad ši Mažeikių piktžaizdė pagaliau bus sutvarkyta. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

2012 m. kovo 22 d. Mažeikių rajono savivaldybė gavo pranešimą, kad pastatas parduotas uždarajai akcinei bendrovei. Kaip informavo šios įmonės atstovas, nupirkus pastatą, iš karto pradėti jo valymo darbai. Šiuo metu rengiamas techninis projektas, kuris, atlikus ekspertizę, bus pateiktas Savivaldybės vyriausiajai architektei. Naujųjų pastato šeimininkų veiksmai teikia viltį, kad ši Mažeikių piktžaizdė pagaliau bus sutvarkyta.
Deja, tenka konstatuoti, Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje dar daug yra neprižiūrimų, apleistų pastatų. Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme numatyta galimybė savivaldybės tarybai diferencijuoti nekilnojamojo turto mokestį, atsižvelgiant į nekilnojamojo turto naudojimą, jo technines savybes, priežiūros būklę, tokio turto buvimo vietą. Mažeikių rajono savivaldybės taryba 2012 m. vasario 24 d. sprendimu Nr. T1-64 patvirtino Nekilnojamojo turto objektų, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra neprižiūrimi bei apleisti ir jiems taikomas 1 procento mokesčio tarifas, sąrašą. Į šį sąrašą įrašytų pastatų savininkai buvo informuoti raštu.
Tikimės, kad nustatytas didesnis nekilnojamojo turto mokestis paskatins apleistų ar neprižiūrimų statinių savininkus pasirūpinti savo turtu bei jį prižiūrėti, tvarkyti.
Savivaldybės meras Antanas TENYS

3 Atsakymai į “Mero atsakymas mažeikiškiui”

 1. ku ku parašė:

  ku kū šideikienė apsireiškė – turi marias laiko vaikščiok ir skaičiuok tuos apleistus pastatus juolab orai atšilo

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Meras A.Tenys mažeikiškiui nurodo ,, Deja, tenka konstatuoti, Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje dar daug yra neprižiūrimų, apleistų pastatų.“

  Šiandieniniame ( 2012-04-27 ) Tarybos posėdyje buvo svarstomas sprendimo projektas dėl nekilnojamo turto objektų , kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį , arba yra neprižiūrimi ir apleisti ir jiems taikomas 1 procento mokesčio tarifas , sąrašas . Šiame sąraše yra nurodyti tik 4 objektai , kurie randasi : Naujoji g.1-1, Laisvės g.34, Viekšnių g. 22 , Mažeikiuose ir Dariaus ir Girėno g7, Sedos miestelis, Mažeikių r. Manau , kad šie 4 nurodyti objektai tai nėra daug neprižiūrimų ir apleistų pastatų Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje .

  Įdomu , kokia informacija remiantis meras A.Tenys kontatuoja , kad Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje dar daug yra neprižiūrimų, apleistų pastatų , o valstybės tarnautojas A.Knystautas savivaldybės tarybai pateikia tik 4 objektų sąrašą.

 3. Koks tas klausimas parašė:

  Perskaitęs tą viešą skaitytojo laišką, aš radau vienintelį konkretų klausimą: „Ar toli iki nelaimės, o gal net tragedijos?“
  Tai ir atsakymas turėtų būti konkretus – toli, arti, netoli, nearti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto