Mero patarėjas proteguoja savo klubą?

Mero patarėjas Giedrius Petrulevičius pats pristatinėjo savo vadovaujamo klubo „Mažeikiai“ reikalus. Pavaldinio pažeidimų neužfiksavo ir jo tiesioginis vadovas – meras Antanas Tenys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės mero patarėjas Giedrius Petrulevičius nenusišalino Savivaldybei sprendžiant jo vadovaujamo krepšinio klubo „Mažeikiai“ rėmimo klausimą ir taip galimai supainiojo viešuosius bei privačius interesus.
Savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys mano, kad geriausia išeitis, siekiant išvengti interesų konflikto – merui ieškoti kito patarėjo.
„Santarvės“ tyrimas atskleidė ir kitą pažeidimą – mero patarėjas antraeiles pareigas eina, neturėdamas tiesioginio savo darbdavio leidimo.

Priimti palankūs klubui sprendimai

„Santarvė“ jau rašė apie finansinius sunkumus, kurie užklupo krepšinio klubą „Mažeikiai“.
Gelbėti jo ėmėsi Savivaldybė, prisiėmusi pagrindinio rėmėjo vaidmenį. Kad klubas galėtų sėkmingai užbaigti metus, iš biudžeto buvo skirta 40 tūkstančių eurų.
Klubui normaliai išgyventi per sezoną reikia 150 tūkstančių eurų, tačiau Savivaldybės paramą jam ribojo politikų patvirtinta Kūno kultūros ir sporto koncepcija, pagal kurią profesionaliam klubui galima skirti tik 25 proc. klubo biudžeto dydžio paramą.
Išeitis, kaip svariau pagelbėti krepšininkams, rasta. Savivaldybės taryba (nebalsavo tik opozicija)  nutarė profesionaliam sportui skirti Savivaldybės biudžeto lėšas, numatant jas atskira eilute Kultūros veiklos ir sporto plėtros programoje. Ko gero, kitais metais į klubo sąskaitą nubyrės daugiau biudžeto pinigėlių.

Vienu metu – dviejuose asmenyse?

Viešoje erdvėje mažeikiškiai ir internautai įvairiai vertina išskirtinę paramą krepšinio klubui. Esą
jos nesunku buvę išprašyti, kai spręsti finansinius reikalus klubo „Mažeikiai“ direktoriui Giedriui Petrulevičiui padeda pats mero patarėjas… Giedrius Petrulevičius. Nežinantiems reikėtų pasakyti – tai ne vardų ir pavardžių sutapimas – abi pareigas eina tas pats žmogus.
Prieš dešimt metų įkurto krepšinio klubo „Mažeikiai“ teisinė forma – asociacija. Kaip byloja paskutinis Juridinių asmenų registro dokumentas – 2014 m. lapkričio 18 dienos visuotinio klubo narių susirinkimo protokolas, kuris Juridinių asmenų registre įregistruotas šių metų vasario mėnesį,  klubo nariai yra penki. Be to, veikia ir asociacijos valdyba. Tačiau iš tikrųjų visuose Savivaldybės tarybos komitetų, Sporto tarybos posėdžiuose, kuriuose buvo kalbama apie paramą klubui, dalyvavo ir situaciją pristatinėjo G. Petrulevičius.
Situacija dviprasmiška: kadangi posėdžiai vyko darbo laiku, išeitų, kad juose dalyvavo mero patarėjas. Tačiau informacijos į G. Petrulevičių buvo kreipiamasi kaip į klubo direktorių…
Ne kas kitas, o G. Petrulevičius su savo, kaip klubo direktoriaus, parašu politikams pateikinėjo informaciją apie „Mažeikių“ sezonų veiklos biudžetą, lėšų panaudojimo ataskaitą, atsakinėjo į paklausimus ir pan.

Patarėjas privalėjo nusišalinti

„Santarvė“ pabandė išsiaiškinti tokių veiksmų peripetijas. Tuo labiau kad ir mūsų skaitytojams dėl jų kilo klausimų. Visų pirma – dėl dviejų pareigų.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (toliau – VTEK), į kurią kreipėmės pagalbos, atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė atsakė, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nedraudžia valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims eiti pareigas organizacijose, asociacijose ir pan.
Šiek tiek kiti reikalavimai yra taikomi tarybų nariams, bet jiems pareigas, kurios nesuderinamos su tarybos nario statusu, nustato Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas.
„Problema atsiranda tada, kai asmuo, dirbdamas valstybinėje tarnyboje (šiuo atveju – būdamas mero etatiniu, t. y. gaunančiu atlyginimą iš savivaldybės, patarėju) ir eidamas krepšinio klubo „Mažeikiai“ direktoriaus pareigas, kokia nors forma dalyvauja sprendžiant šio klubo reikalus. Pavyzdžiui, rengia dokumentus merui ar savivaldybės tarybai dėl klubo finansavimo, dalyvauja dokumentų, susijusių su klubo veikla, derinime, teikime ir t. t. Tokiais atvejais mero patarėjas privalo nedelsiant nusišalinti nuo dalyvavimo tokių (interesų konfliktus keliančių) sprendimų rengime, svarstyme ar priėmime“, – situaciją komentavo VTEK atstovė.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

19 Atsakymų į “Mero patarėjas proteguoja savo klubą?”

 1. pp parašė:

  Kurioje vietoje „savo kluba“ ?.
  Jeskant „tiesos“ bent reikia tureti supratimo apie ka rasyti ketinama.

 2. vd parašė:

  Socdemai savo dideliame buryje partieciu neberado zmogaus kuris merui patarinetu sporto klausimais. Atkreipiau demesi, kad socialdemokratu partijoje labai gerai sekasi perbegeliams. Toks jausmas, kad vardan islikimo valdzioje yra priimami zmones kurie atnes balsu.

 3. Rolandas parašė:

  Pažiūrėsim,pažiūrėsim kaip čia bus įgyvendinami visi projektai,pradedant arena. Ar ne bus kaip ir su medienos klasteriu. Ponas Dargis gi kaip atsiliepė apie žiemiečius-kad jokio rimto projekto,vien tik smulkmenos Mažeikiuose. Rinkimai artėja,reikia bent jau pašūkauti,o ar kas bus….pažiūrėsim. O į sportą ir sportininkus,kad būtų sveika tauta reikia ypatingai mieste atkreipti dėmesį. Mano nuomone,kad tikrai ne tie žmonės dirba,jei amžinai sportininkams nėra lėšų.

 4. Algis parašė:

  smirdanti metų pabaiga, nors taip buvo per visus socdemų valdymo metus. Mažeikių politinė dauguma serga chroniška senatvine sloga ir tokių dalykų neužuodžia

 5. To kaimietei žurnalistei parašė:

  O kieno tas klubas jei ne jo, kas dar naudą gauna? Tik nereikia aiškinti kad mažeikiškiai

 6. Kaimo lygio žurnalistė... parašė:

  Nuo kada patarėjas turi „savo klubą“? :D Jis tik samdomas darbuotojas. Gerai, kad dar klaustuką sakinio gale uždėjot, kažką esat skaičiusi apie žurnalistiką…

 7. menulis parašė:

  dabartinis meras, per savo kadencijas nieko nenuveike, apart saviskiu idarbinimo. Daug zadejo – klasterio nematyti, sporto sales nera, kuria pries visa lietuva pasizadejo, tik leiskit zaist auksciausioje lygoje. Didziuojasi tik darnbais kuriuos pramuso dziugelis

 8. Savas parašė:

  Problema yra manau visai kitur, kodel Mazeikiu miesto sporto reikalai grymzda i bedugne, kodel nestatomi sporto rumai. Kedainiai turi idealią sporto sale, Alytus grazu baseina pasistate, ir stadiona su sales priestatu.Prienu sale ideali, nors ten tegyvena apie 2000 zmoniu, o ka musu valdzia su Teniu, nieko absoliuciai nieko nedaro, kad musu zmones turetu bent kazkokiu pramogu, tik nesakykit kad yra mokyklos baseinas, atsiprasau bet jis neatitinka jokiu siandieniniu reikalavimu.

 9. keistas pastebejimas parašė:

  Kaip tik zmogus buves Mazeikiu naftos darbuotojas,nesvarbu ar is komercijos skyriaus,ar is apsaugos,ar is uzpylimo,patenka prie kitokiu „produktu vamzdynu“ tuoj apie juos sklinda kalbos.Jie neprapuola,isgyvena kazkaip. Gal reiketu Mazeikiu naftai suteikt koki komercijos kolegijos varda ir „iseiviams“ is jos diploma i rankas iduoti,matosi,kad zmones turi ziniu bagaza nemenka ir greiciausiai igyta ten.

 10. saulė parašė:

  Sportas mieste juda dėka atsidavusių trenerių ,kūno kultūros mokytojų ,o valdžia ima algyte už ,,turiningai“praleistą laiką kabinete ,nėra atsakingų ,juk patogu nieko neveikti .

 11. Ateistas parašė:

  Ir vėl purvo drabstymas landsbergio principu – „kas gali paneigti, kad…“. Taigi , kas gali paneigti ir atsakyti, ar tiesa, kad kai anksciau savivaldybes skirti futbolui pinigai, virš milijono litų, ne bė Santarvės savininko opozicijos lyderio Balčiūno pagalbos, buvo ištaškyti, atsirado juodas pavydas saziningiau ir profesionaliau dirbanciam krepsinio klubui? Gal cia veikia principas jei ne man tai niekam? Pavydas ir kerstas tai tokie varikliai, kurie Mazeikius gali i juodziausia dugna nutempti. Taigi?

 12. kai parašė:

  esi sutvertas gal gimes tam,zinai kam ir moki laizyti gali ilga kelia nusilaizyti.

 13. Rolandas parašė:

  Man visiškai nesvarbu asmenybės ar ten p.Petrulevičius ar dar koks Antanavičius. Svarbu,kad mieste nėra futbolo komandos,bent jau 1lygoje,arenos krepšininkams. Jei Petrulevičius pasisavina pinigus,tai sodikit į kaliūze,statykit kitą žmogų,kuriam rūpėtų miesto sportininkai,bazės ir tt. Miestas valstybės mastu nemažas,bet jau toks vargingas,kad vis nerandama lėšų sportininkams,arenai.Vadinasi ne tie žmonės dirba. Kažin Utenoje ar ten iš tvenkinio semia pinigus,kad tiek komandų fininsuojama,ar dirba žmonės mylintys sportą ir norintys garsinti savo miestą sportininkais?

 14. Rolandui parašė:

  Pagaliau dėka santarvės gal pradės aiškintis ir kokį biznį varo tas vienas žmogus su ta pralaiminčia ir Mažeikiams jokios naudos net pasidžiaugti neduodančia komanda. Gal Kaktys pasigilins ir į komandos biudžetą, išlaidas, pajamas bilietų, reklamos ir t.t.

 15. Ką renkam - tą ir turim parašė:

  Absurdų absurdas. Ar tokie veikėjai gali būti merų patarėjais – gėda už tokius d…………

 16. Vilius parašė:

  Atimsite krepšinį iš Mažeikiečių, by** rankoje laikysite :). Tik sakau….

 17. Rolandas parašė:

  Ūbagų miestas….. Labiau mėgstu futbolą,bet džiaugiuosi,kad nors vienas žmogus-gerb.Petrulevičius šiek tiek rūpinasi bent jau krepšinio reikalais. Tokiems kaip Kakčiams sporto problemos svetimos. Po galais nuvažiuokite į Uteną ir pasikonsultuokite kaip ten sprendžiamas sporto finansavimas,o ne varykit į bankrotą krepšinio klubą nevykėliai politikieriai.

 18. parašė:

  o kam tie PATARĖJAI, jei yra pavaduotojai. Čia lėšų švaistymas. Jų algos virš 1000 eurų.

 19. Komentatorius parašė:

  Temos pavadinime nereikėjo klaustuko, klaida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto