Mėsos perdirbėjai: didelis PVM sunkina konkurenciją su lenkiška produkcija

ELTOS nuotrauka

Pieno perdirbimo įmonėms teigiant, kad Rusijos paskelbto embargo akivaizdoje reikia remti žemdirbius, o ne ūkininkus, mėsos perdirbėjai suinteresuoti mažesniu PVM mokesčiu.
Anot „Biovelos“ vadovo Virginijaus Kantausko, prekybos centruose ir parduotuvėse parduodamai lietuviškai mėsai itin sunku konkuruoti su turguose parduodama lenkiška produkcija.
„PVM klausimas keičia viską iš esmės. Šiandien turguje yra prekiaujama už maždaug 800 mln. litų, oficialiai rodoma 270 mln. litų ir sumokama 2 mln. litų mokesčių. Iš mūsų pirkdami prekybos centrai turi su jais konkuruoti kainodaroje ir pan. Turguje turi prekiauti tikras ūkininkas, kuriam mes turėtume teikti paramą: kaip verslininkai savo partneriams, galėtume paskersti jiems gyvulius, kad produkcija būtų saugi sanitariniu požiūriu, neplatintų ligų. Turguje neturėtų būti prekiaujama kitos valstybės produkcija, kuri yra atvežama“, – sakė V. Kantauskas.
V. Kantausko teigimu, derybos su didžiųjų tinklų atstovais yra įvykusios, netrukus prekybos centrų lentynose atsiras maždaug 20–30 proc. pigesnės mėsos produkcijos, kuri buvo skirta Rusijos rinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto