Metų knygos rinkimai prasideda ir mūsų rajone

ELTOS nuotrauka

Kaip ir kasmet, rudenį Lietuvoje prasideda akcija „Metų knygos rinkimai“: paskelbiami rinkimuose dalyvaujantys lietuvių literatūros kūrinių penketukai ir skaitytojai kviečiami balsuoti už geriausias lietuvių autorių knygas.
Į šią akciją įsijungia ir mūsų rajono Viešoji biblioteka bei jos filialai.

Pristatomos paraiškos

Geriausios lietuviškos Metų knygos rinkimus jau vienuoliktąjį kartą organizuoja Kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Rinkimams jau pristatyti praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių penketukai keturiose kategorijose: knygos suaugusiesiems, poezija, paauglių ir vaikų literatūra.
Šiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą, kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.
Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Irena Atkočaitienė pasakojo, kad paskelbus Metų knygos rinkimus, bibliotekos filialų prašoma pristatyti paraiškas, kokiuose renginiuose rinkimai bus organizuojami.
„Visos šios paraiškos pateikiamos Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai – ji ir nusprendžia, kurių bibliotekų paraiškas patenkins. Kurios kategorijos knygų rinkimuose bibliotekos dalyvaus, anksčiau nuspręsdavo pati Nacionalinė biblioteka, dabar ji prašo, kad apie tai paraiškose atspindėtų pačios bibliotekos“, – teigė „Santarvės“ pašnekovė.

Priklauso nuo rėmėjų

Tai, kurių bibliotekų paraiškos bus patenkintos, paaiškės iki Naujųjų metų – tada bibliotekos ir gaus tų knygų rinkinius, kokios kategorijos rinkimuose leidiniai ir jų autoriai dalyvaus.
„Bibliotekų, kurių paraiškos bus patenkintos, skaitytojai galės dalyvauti renginyje – už geriausią knygą bus kolektyviai balsuojama internetu, galimas ir balsavimas individualiai. Taip per visą Lietuvą tos knygos ir išrenkamos“, – kalbėjo I. Atkočaitienė.
Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose iki 2016 metų vasario 21 dienos galima balsuoti individualiai – interneto svetainėje: metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto