Metų pradžia nuteikia viltingai

Prasidėjusieji metai gyventojams finansine prasme turėtų būti geresni, nes sumažėjo kai kurie mokesčiai ir padidėjo neapmokestinamasis pajamų dydis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Naujieji metai gyventojams prasidėjo geromis žiniomis – padidės neapmokestinamasis pajamų dydis, pigs elektra ir dujos, bus atkurtos valstybinės pensijos. Taip pat yra pratęstos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos vaistams ir šildymui. Tačiau nuo pavasario brangs alkoholis ir tabako gaminiai.


Didės neapmokestinamasis dydis 

Nuo šių metų pradžios gyventojams, kurių su darbo santykiais susijusios pajamos neviršija 1 000 litų per mėnesį, bus taikomas 570 litų neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), kuris iki šiol buvo  470  litų.
Gaunantiems minimalų atlyginimą – tūkstantį litų – neapmokestinamasis pajamų dydis padidės 140 litų. Paskaičiuota, jog tai sudarys 21 litą papildomų pajamų per mėnesį.
Taip pat yra sulygintos neapmokestinamosios pajamos šeimoms, turinčioms vaikų. Iki šiol šeimai, auginančiai vieną vaiką, taikomas 100 litų NPD, o auginančioms daugiau vaikų – po 200 litų už kiekvieną. Nuo šių metų už kiekvieną vaiką šeimoje bus taikomas 200 litų NPD.


Profsąjungos siekiai 

Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas yra vienas iš profesinių sąjungų nuopelnų. 
„Be abejo, norėtųsi, kad tas dydis būtų dar didesnis, tačiau yra kaip yra. Ši suma buvo pasiekta derybų Trišalėje taryboje keliu“, – sakė V. Vilimienė.
Pasak jos, neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimo klausimą profesinės sąjungos kelia jau seniai. Todėl belieka pasidžiaugti, kad ir per nedidelį žingsnelį pavyko pajudėti į priekį.
„Mes, profesinės sąjungos atstovai, ir toliau nenurimsime, sieksime, kad ne tik neapmokestinamasis pajamų dydis vėl didėtų, bet didėtų ir minimali alga“, – teigė V. Vilimienė.

Plačiau apie tai, kas ir kiek pigs, skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.    

9 Atsakymai į “Metų pradžia nuteikia viltingai”

 1. Gintis parašė:

  Vakar visas kaimas susirinko pusę devynių į centrinę aikštę stebėti lietuviško palydovo paleidimą . Deja buvo pranešta, kad paleidimo nebus. O mes specialiai plazminį ekraną pajungėme, nemokamai alaus organizavome iš rėmėjų lėšų.

 2. Nuliūdęs parašė:

  Artėja prezidento rinkimai, o Grybauskaitės balso iš kosmoso kaip negirdėt taip negirdėt.

 3. Virginija parašė:

  Lietuviai į kosmosą paleidžia Palydovą, bet Mažeikiuose nematyti jokių džiaugsmo pasireiškimų. Juk tai pasaulinio lygio įvykis. Turėtų vykti mitingai, susirinkimai, eitynės su fejerverkais, muzika, šokiais. Tiesiog keista, kad tokia tyla..

 4. Vitalijus parašė:

  Už visas geroves ir pasikeitimus turime būti dėkingi mūsų Prezidentei Grybauskaitei. Jei ne Jos ekselencijos išmintigas valdymas vargu ar mes taip gerai gyventume.

 5. rrrrrr parašė:

  Pamesta piniginė, juodos spalvos odinė. Viduje buvo Edvino Butkaus dokumentai. Jei kas radote skambinkite 862362605

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Už dujų kainos ir abonentinio mokesčio sumažinimą galima padėkoti tik p.K.Bartkevičiui ir dar porai seimo narių.Socdemai tuo klausimu net ausų nepajudino,jie gina savo interesą.

 7. juk parašė:

  ubagui nors nauja terba, ir tas gerai…už 21 lt :)

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kazko nesitiki?! Laikas parodys…Bet ,kad dujos tokios brangios Mazeikiuose,tai jau yra kazkokia netvarka?! Zmonems jau net nebejauku,kazka gamintis dujomis,nes tokia kaina ! Mazinkit duju kainas…

 9. nesvarbu parašė:

  ar cia kas rase dar is po svenciu neissiblaive,jug dabar sausio pradzia o ne balandzio 1-oji

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto