Metų sandūra: vieniems – medikai, kitiems – belangė

Smurto šeimoje netrūko net ir per šventes. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai po švenčių konstatavo: ramiai ir kultūringai sutikti Naujųjų metų dar neišmokome.

Darbo padaugėjo naktį

Kaip informavo Greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojai, sudėtingiau buvo dirbti tik naujametę naktį, iš gruodžio 31-osios į sausio pirmąją.
„Vieną po kito vežė sumuštus žmones, tačiau ypatingų atvejų nebuvo: visiems jiems suteikėme pirmąją pagalbą, sutvarkėme ir išleidome tęsti švenčių. Tuo tarpu sausio pirmoji buvo visiškai rami, kaip eilinė diena“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė.
Pasak tomis dienomis budėjusios gydytojo traumatologo Jono Žulpos, nukentėjusiųjų nuo petardų ar kitų fejerverkų nebuvo, su durtinėmis ar pjautinėmis žaizdomis į skyrių taip pat neatvežta. Tačiau gydytojas pažymėjo, kad per dieną užregistruoti net keturi atvejai, kai gyventojai patyrė čiurnų traumas ar nikstelėjimus.
Tiesa, sausio pirmoji diena iš kitų vis dėlto išsiskyrė: netrūko iškvietimų dėl persivalgymo – kai ką ištiko gastrito priepuolis, kai kam diagnozuoti virškinimo sutrikimai.

Smurtautojai atsidūrė areštinėje

Tuo tarpu rajono Policijos komisariatą paskutinę senųjų metų dieną pasiekė net 60 pranešimų, iš kurių keturi buvo dėl kūno sužalojimų, aštuoni – dėl šeiminių konfliktų, į budėtojų dalį buvo pristatyti devyni neblaivūs asmenys, kurie buvo uždaryti į laikinojo sulaikymo kamerą. Sausio pirmąją informacinių pranešimų gauta 20-čia mažiau, vienas jų – dėl kūno sužalojimo, vienuolika – dėl šeiminių konfliktų, septyni neblaivūs mažeikiškiai uždaryti į laikinojo sulaikymo kameras, keturiems smurtautojams teks paragauti areštinės duonos.
Apie devintą valandą ryto Reivyčiuose, mažamečių vaikų akivaizdoje, savo sugyventinę sumušė 44-erių metų R. Š., prieš keturioliktą valandą tokiomis pat aplinkybėmis Žemaitijos gatvėje nusižengė 34-erių metų R. B. Pusę septynių vakaro neblaivus į namus grįžęs 56-erių metų R. J. ėmėsi daryti „tvarką“: kelis kartus trenkė savo sugyventinei kumščiu į galvą, po to, parvertęs ant žemės, vien tik pižama vilkinčią moterį ištempė į kiemą. Kieme jis toliau moteriškę „auklėjo“ smūgiais rankomis ir kojomis, nelaimėlė apie pusvalandį išgulėjo lauke ant žemės.
Tą patį vakarą neblaivus 62-ejų metų Ventos gatvės gyventojas puolė žmoną su šluota, laikydamas rankoje peilį grasino papjauti.

Paklausą turėjo „mazdos“

Paskutinę metų dieną nuo vagišių nukentėjo dviejų „Mazdų“ savininkai.
Praėjus tik dešimčiai minučių po vidurnakčio, aštuoniolikmetis mažeikiškis pastebėjo, kad nebėra jo 1991 metų laidos automobilio „Mazda 323“, kuris stovėjo Ventos gatvės 57-ojo namo kiemo aikštelėje. Mašinoje buvo paliktas registracijos liudijimas bei draudimo polisas, savininkas patyrė daugiau kaip dviejų tūkstančių litų žalą.
Apie vienuoliktą valandą savininkas rado nuniokotą ir apvogtą savo automobilį „Mazda 626“, kuris stovėjo nesaugomoje aikštelėje ties Laisvės gatvės 218 namu. Išdaužus keleivio durelių stiklą, iš salono buvo pavogta dešimt kompaktinių plokštelių bei oro gaiviklis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto