Metų ūkininkas iš Kapėnų pašalinių darbininkų nesamdo

Jono Beržonskio laukuose dirba nauja technika. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Grūdinių kultūrų ūkio savininkas Jonas Beržonskis iš Mažeikių rajono, Kapėnų kaimo, šiemet buvo pripažintas geriausiu ūkininku rajone.

Speciali komisija, įvertinusi Mažeikių rajone išsibarsčiusius ūkius, nusprendė, kad kapėniškio  ūkis yra verčiausias „Metų ūkio-2013“ titulo, tačiau pats laimėtojas tuo nelinkęs didžiuotis.


Laimėjimu nesididžiuoja

42 metų ūkininkas J. Beržonskis pasižymi žemaitiško būdo savybėmis – kuklumu ir santūrumu. Geriausio ūkio titulu įvertintas jis nesijaučia lyg būtų išskirtinis, dirbtų geriau už kitus. 
„Dirbu ir viskas, stengiamės“, – trumpai pasakė vyriškis ir pasvarstė, kad visada galima rasti dirbančių dar geriau.
Vis dėlto tai ne pirmasis grūdų augintojo įvertinimas – dar 2006 metais J. Beržonskis buvo pripažintas geriausiu Mažeikių rajono jaunuoju ūkininku.


Ūkis – modernus

Ūkininkas kilęs iš gretimo Akmenės rajono, ūkininkauja jau dvylika metų, todėl turi sukaupęs nemenką patirtį.
Augalininkystės ūkis užima per 180 hektarų, čia auginami žieminiai kviečiai, vasariniai miežiai, ankštinės kultūros, vasariniai rapsai. Ūkyje taip pat galima aptikti ir naujų javų veislių.
Rajone J. Beržonskio ūkis išsiskiria ir modernumu – dalyvauta ūkių modernizavimo programoje, todėl pastatytos grūdų talpyklos su valymo ir džiovinimo įranga, o laukuose dirbama su nauja žemės dirbimo ir derliaus nuėmimo technika.
Jonas pasakojo, kad visą gyvenimą daugiau ar mažiau praleidęs prie žemės ūkio – dar prieš oficialiai įregistruodamas savąjį ūkį jis vertėsi smulkiu ūkininkavimu, yra tekę dirbti ir prie technikos – žemės ūkio bendrovėje tekintoju.


Daugiau verslas nei hobis

Ūkininkas kitus stebina tuo, kad 180 hektarų valdomame ūkyje susitvarko pats, dar prisideda žmona Audronė, vaikai – Julius ir Gintarė. Iš šalies jokie žmonės nesamdomi.
„Savo jėgomis galėtume ūkininkauti ir didesniame plote, svarbu – gera technika“, – įsitikinęs ūkininkas. Jo patirtis rodo, kad būtent gera technika padeda apsieiti be papildomų darbininkų.
J. Beržonskis neslepia: ūkininkavimas galbūt ir nėra pats pelningiausias verslas, tačiau gaunamų pinigų viskam užtenka.
„Bet kuriuo atveju kažką reikia dirbti“, – trumpai nukirto vyras, ūkininkavimą labiau laikąs verslu  nei pomėgiu.
Jei būtų galimybė dar kartą rinktis, kapėniškis nebūtinai imtųsi ūkininkavimo, tačiau javų auginimas yra jam patinkantis darbas.
J. Beržonskis pripažino: ūkininkauti nėra lengva, bet džiugina, kad tai – gan sezoniškas darbas. Jei tenka daug dirbti pavasarį, vasarą ir rudenį, žiemą galima atsikvėpti.
Laisvalaikiu ūkininkas mėgsta pakeliauti po Lietuvą, pažvejoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto