Metus palydi neįprastomis varžybomis

Tradicinį turnyrą vainikavo bendra visų jame dalyvavusių sportininkų nuotrauka. Nuotrauka iš klubo archyvo

Septintus metus neįprastomis varžybomis sezoną baigia jėgos klubas „Mažeikių švyturys“ – vyko kalėdinis štangos spaudimo ir kabėjimo ant skersinio turnyras.

Varžybos Mažeikiuose – išskirtinės

Šis turnyras, kuris šiais metais sukvietė pasivaržyti apie keturiasdešimt sportininkų iš viso rajono, yra neįprastas: iš pradžių sportininkai pasveriami, po to varžosi, kas kuo daugiau kartų išspaus savo svorį atitinkančią štangą (jaunimas iki penkiolikos metų ir merginos spaudė pusės savo svorio štangą).
Šiemet pirmą kartą po penkerių metų pertraukos vyko ir kabėjimo kuo ilgiau ant skersinio turnyras. Pasak organizatorių, tokios varžybos yra populiarios tarp jaunimo, kuris dar per jaunas dalyvauti štangos spaudimo varžybose. Ne mažiau naudingas toks sportas ir kitiems sportininkams, nes padeda stiprinti kai kurias raumenų grupes.
„Diskusijos, kad Lietuvoje reikia rengti savo svorio štangos spaudimo čempionatą, vyksta jau seniai ir gali būti, kad kitais metais bus surengtos ir šalies pirmenybės. Mes, kaip vieni iš šios sporto šakos pradininkų, galime tapti ir pirmaisiais šių pirmenybių organizatoriais. Latvijoje tokios varžybos vyksta jau daugelį metų“, – sakė jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benjaminas Milis.

Sukvietė rajono sportininkus

Turnyre šiemet dalyvavo sportininkai ne tik iš Mažeikių, bet ir iš Tirkšlių, Židikų, kitų rajono gyvenviečių, dalyviai varžėsi net septyniose amžiaus ir svorio kategorijose.
Merginų grupėje, kur rungėsi keturios sportininkės, pirmąją vietą antrus metus iš eilės iškovojo Marija Christenkova, kuri pusę savo svorio (26,5 kilogramo) sveriančią štangą išspaudė 44 kartus. Jaunimo iki penkiolikos metų amžiaus grupėje tarp šešių sportininkų jau trečius metus iš eilės triumfavo židikiškis Vilius Gerika, kuris 26 kg sveriančią štangą išspaudė 92 kartus.
Kitose grupėse sportininkai spaudė štangas, kurios atitiko visą jų svorį. Nugalėtojais tapo: jaunimo grupėje iki 70 kilogramų Mindaugas Kuosas, per 70 kilogramų – Žygimantas Kalinovas. Vyrų iki 90 kilogramų grupėje nugalėjo Vilandas Radvila, kuris 78 kg štangą išspaudė 36 kartus, vyrų per 90 kg rungtyje pirmąją vietą užėmė 107,5 kilogramo štangą 31 kartą iškėlęs atostogų iš užsienio grįžęs Nerijus Strazdauskas. Senjorų grupėje nenugalimas buvo Benjaminas Milis, kuris 82 kg štangą išspaudė 46 kartus.
Absoliučioje kategorijoje triumfavo Vaida Radvilienė ir Benjaminas Milis.

Kabėjimas truko minutėmis

Ne mažiau aistrų sukėlė ir kabojimo ant skersinio varžybos: tarp merginų triumfavo į geriausių jaunųjų rajono sportininkų dešimtuką išrinktos Roberta Narmontaitė ir Eglė Pociūtė. Pastaroji, kabėjusi 2,03 minutės ir trylika sekundžių aplenkusi savo varžovę Robertą, tapo nugalėtoja.
Vyrų iki 80 kilogramų svorio grupėje, kur varžėsi šešiolika sportininkų, ilgiausiai iškabėjo Dainius Vėžauskas (4,24 minutės), kuris aplenkė Andrių Kancę bei Vilių Geriką. Sunkiausio svorio kategorijoje tarp devynių sportininkų nugalėjo Rimantas Inta (4,12 minutės). Jis trimis sekundėmis aplenkė Egidijų Milį bei daugiau kaip minute – Artūrą Kancę.
„Šiomis varžybomis baigėme šių metų sezoną, žiemą sportininkai ruošis artėjantiems startams. Numatyta, kad aktyvus varžybų sezonas prasidės kovą moksleivių štangos spaudimo pirmenybėmis“, – sakė klubo treneris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto