Mieste bus numatytos tyliosios zonos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atsižvelgiant į Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje reikalavimą Mažeikiuose ruošiamasi nustatyti tyliąsias zonas. Artimiausiame Tarybos posėdyje turėtų būti patvirtintas ir triukšmo prevencijos veiksmų planas.

Gavo reikalavimą

Nustatyti prevencijos veiksmų planą ir tyliąsias zonas reikalauja Triukšmo valdymo įstatymas, tačiau Mažeikiuose šito nebuvo padaryta. Vykdyti įstatymo nuostatas mažeikiškių pareikalavo Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje institucija.
Reaguodamas į reikalavimą Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius sudarė komisiją prevencijos planui rengti ir tyliosioms zonoms nustatyti.
Veiksmų planas parengtas 2013–2015 metams. Į prevencijos veiksmų planą įtraukta dvylika priemonių.

Kontrolė – teikiant leidimus

Numatyta, kad Triukšmo prevencijos rajono Savivaldybės viešosiose vietose taisyklių vykdymo kontrolę, analizę atliks Savivaldybės viešosios tvarkos skyrius. Siūlymus dėl gyvenamųjų vietovių teritorijų, kuriose turėtų būti įgyvendinamos triukšmo prevencijos priemonės, teiks seniūnijos.
Architektūros ir urbanistikos skyrius, išduodamas leidimus statybai, remonto darbams, reikalaus, kad būtų paisoma Triukšmo valdymo įstatymo reikalavimų.
Gyventojai, įmonės, planuojančios savo ūkinėje veikloje naudoti stacionarius triukšmo šaltinius, privalo įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka atlikti triukšmo poveikio visuomenės sveikatai ir aplinkai vertinimą. O tie, kurie planuoja statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti Savivaldybės institucijoms informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo priemones.

Numatytos preliminarios zonos

Komisijos siūlymu, į veiksmų planą įrašytos preliminarios tyliosios zonos. Tokiomis siūloma numatyti miesto ikimokyklinio, bendrojo lavinimo ugdymų įstaigų, Mažeikių politechnikos mokyklos, Mažeikių ligoninės, Mažeikių miesto kapinių teritorijas, „Natura 2000“ teritoriją miesto ribose, taip pat miesto parkus ir skverus: Senamiesčio, Melioratorių ir Juodpelkio parkus, Sodų trikampį ir Taikos gatvės skverą.
Savivaldybės vyriausioji specialistė Daiva Jurkūnienė, Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdyje pristatydama triukšmo prevencijos programą, paaiškino, kad tyliosios zonos nebus aklai nustatomos. Preliminariose zonose du kartus per metus numatoma atlikti triukšmo lygio matavimus dienos, vakaro ir nakties metu.
„Tik atlikus triukšmo lygio matavimus, išanalizavus gautus duomenis, siūlysime nustatyti tyliąsias zonas“, – teigė D. Jurkūnienė.
Komiteto pirmininkė Irena Macijauskienė pridūrė, kad Tarybai tokie siūlymai bus pateikti kitais metais.

Bus vykdoma stebėsena

I. Macijauskienė informavo, kad Savivaldybės administracija kvietė gyventojus pareikšti nuomonę, kokias zonas reikėtų nustatyti tyliosiomis, tačiau sulaukta tik vieno siūlymo.
Politikams kilo klausimų, kokiu būdu bus išmatuojamas triukšmas, jeigu Savivaldybė neturi triukšmamačių. Pastebėta, kad jų neturi ir policijos pareigūnai, kviečiami raminti triukšmaujančių kaimynų ir pan.
I. Macijauskienė paaiškino, kad tokiu atveju pareigūnai keliamą triukšmą fiksuoja kaip viešosios tvarkos pažeidimą. O Triukšmo valdymo įstatymo tikslas – reglamentuoti veiklos, kurią vykdant skleidžiamas triukšmas, valdymą siekiant išvengti klausos sutrikimų ar netekimo, apsaugoti žmonių gyvybę ir sveikatą bei aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio.
Nustatytose tyliosiose zonose bus privalomas monitoringas. Komiteto pirmininkė paaiškino, kad triukšmo stebėseną, tyrimus gali atlikti tik atestuotos arba akredituotos laboratorijos, todėl šią paslaugą teks pirkti. Apytiksliais duomenimis, paros tyrimas kainuoja apie keturis šimtus litų.

 

3 Atsakymai į “Mieste bus numatytos tyliosios zonos”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Gelezinkeli nukelkite is senamiescio! Atsiras gyventojams tada ramybes ir gryno oro zona! Juk pries daug metu buvo zadeta? Deja,kazkas prasisuko ir viskas nutilo…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Gal skaityti nemokate – kapinių teritorija, o ne kapinės!

  3. Zosė parašė:

    reiktų į anekdotų skyrelį šią info įdėti. Su šeima juokėmės iki ašarų – savivaldybė pirks paslaugą, kad kapinėse!!! ir kt. kvailose vietose du kartus per metus išmatuotų triukšmo lygį… Na, numirėliams teks būti tyliai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto