Mieste daugėja tvarkingų ir eismui patogių gatvių

Mažeikiai keičiasi – tvarkomos gatvės, šaligatviai, įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai, siekiant užtikrinti saugų ir patogų eismą visiems jo dalyviams. Pokyčiai matomi senamiestyje ir mikrorajone. Dalis darbų padaryti, kiti projektuojami.
2022 m. pradėtas įgyvendinti keturių senamiesčio gatvių rekonstrukcijos projektas. Parengti nauji trijų mikrorajono gatvių tvarkymo projektai. Diskutuojama su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl gatvių perdavimo.

Visų eismo dalyvių saugumas – prioritetas

„Ruošiamės ateičiai ir rengiame naujus projektus“, – akcentavo Savivaldybės administracijos direktorius S. Šiurys.

Pasak Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio, saugios ir sutvarkytos gatvės, keliai ir pėsčiųjų bei dviračių takai rajono gyventojams yra viena svarbiausių aktualijų.

„Darbai nestoja – kol vykdome vienus remonto darbus, aktyviai ruošiamės ateičiai, rengdami naujus projektus kitoms miesto ir rajono dalims atnaujinti“, – kalbėjo S. Šiurys.
Skiriamos lėšos atnaujinti Mažeikių gatves taip, kad eismas jose būtų patogus ir saugus visiems jo dalyviams: vairuotojams, pėstiesiems, dviratininkams ar paspirtukininkams.
„Norint užtikrinti eismo dalyvių saugumą mieste, būtina rekonstruoti gatves ir gerinti pėsčiųjų, dviračių infrastruktūrą. Tai – vienas svarbiausių mūsų prioritetų“, – akcentavo Savivaldybės administracijos vadovas.

Keturių gatvių projektas įpusėjo

Rudenį prasidėjo projekto „Pėsčiųjų, dviračių takų Mažeikių miesto viaduko per geležinkelį prieigose V. Kudirkos, Žemaitės, Respublikos, M. Valančiaus gatvėse įrengimas“ paruošiamieji darbai.
„Buvo sudaryta sutartis su rangovais dėl M. Valančiaus ir Respublikos g., rugsėjį pradėti vykdyti rangos darbai. Pirmiausia tvarkomos šios dvi gatvės, kadangi M. Valančiaus g. yra itin svarbi transporto judėjimui, o Respublikos g., vedanti Senamiesčio mokyklos, autobusų ir geležinkelio stoties link, pasižymi dideliu pėsčiųjų srautu, todėl būtina užtikrinti jų saugumą“, – sakė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.

Šiose gatvėse bus sutvarkyta lietaus kanalizacija, atnaujinta važiuojamoji dalis, įrengti atskiri pėsčiųjų ir dviračių takai, šaligatviai, apšvietimas. Jau įrengta lietaus kanalizacija, iškelti nereikalingi elektros tinklai, iš dalies parengti pagrindai, pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų dangų klojimo darbai.
A. Žiulpos teigimu, darbus šiose gatvėse numatoma baigti šiemet. Rekonstruojamos Respublikos g. 611 m atkarpos remonto darbų vertė – 1,096 mln. eurų, M. Valančiaus g. 807 m atkarpos – 1,324 mln. eurų. Po to bus tvarkomos likusios šio projekto gatvės – V. Kudirkos g. 350 m ir Žemaitės g. 875 m atkarpos. Bendra viso projekto skaičiuojamoji vertė – per 5 mln. eurų.

Parengti nauji projektai

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo A. Žiulpos teigimu, M. Valančiaus ir Respublikos gatvėse darbus planuojama baigti šiais metais.

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas pažymėjo, kad pokyčiai numatyti ne tik minėtose keturiose senamiesčio gatvėse: „Šiuo metu projektuojamas ir kitų miesto gatvių kapitalinis remontas.“

Pasak jo, planuojamas M. Daukšos g. šaligatvių atnaujinimas atkarpoje nuo prekybos centro „Lidl“ iki Juodpelkio parko, kad gyventojai galėtų saugiai pasiekti poilsio zoną tiek pėsčiomis, tiek dviračiais ar paspirtukais.
„Dėl naujai įrengtos autobusų stotelės M. Daukšos gatvėje pėsčiųjų srautas ten tik didės, todėl toje atkarpoje projektuojamas dar vienas pėsčiųjų ir dviračių takas su atnaujintu apšvietimu“, – komentavo A. Žiulpa.

Taip pat baigti rengti Židikų, Montuotojų ir Naujosios g. rekonstrukcijos projektai. Jose planuojama atnaujinti važiuojamąją dalį, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, lietaus kanalizaciją, apšvietimą ir eismo saugumo priemones. Numatoma Židikų g. atnaujinimo projekto vertė – 1,4 mln. eurų, Montuotojų ir Naujosios g. – 2 mln. eurų.

„Šiuo metu atliekamos ekspertizės. Kai bus gautos išvados, projektai bus atnaujinti, gauti statybos leidimai ir ieškoma rangovų, – sakė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas, užsimindamas, kad taip pat tikimasi pratęsti rekreacinėje zonoje esančius takus – nuo Ventos upės slėnio iki Skuodo g. tilto. – Tai yra grandiozinis projektas, kuriam pirmiausia reikalinga galimybių studija, ir tada jau reikėtų spręsti apie techninio projekto užsakymą.“

Diskutuojama su Kelių direkcija

Lietuvos automobilių kelių direkcijai (toliau – Kelių direkcija) Mažeikiuose priklauso 12 km gatvių. Kelių direkcija siūlo jas perduoti Savivaldybei. Ši sutinka, bet tik tada, kai gatvės bus sutvarkytos: įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, lietaus kanalizacija, atnaujintas apšvietimas, sutvarkyta važiuojamoji dalis. Šiuo metu vyksta Kelių direkcijos rekonstrukcija, todėl diskusijos sustabdytos. Jas planuojama tęsti vasario–kovo mėnesiais.

Viena Kelių direkcijai priklausanti gatvė – Skuodo – rekonstruota: įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, lietaus kanalizacija, privažiavimo keliai, eismo saugumo priemonės, atlikta dviejų sankryžų rekonstrukcija, tačiau nebaigta išspręsti apšvietimo problema. Savivaldybė dėl to ne kartą kreipėsi į Kelių direkciją. Problema bendromis pastangomis sprendžiama: apšvietimas tarp dviejų žiedų – Algirdo g. ir Montuotojų g. – įjungtas, kitame ruože, prie prekybos centro „MOKI VEŽI“, bus įjungtas vasario pradžioje.

Prašoma būti kantriems

Šiuo metu gatvių rekonstrukcijos darbai sustabdyti – nuo 2022 m. gruodžio 15 d. iki 2023 m. kovo 15 d. yra technologinė pertrauka. Jai pasibaigus gatvių rekonstrukcijos darbai bus tęsiami, bet, priklausomai nuo oro sąlygų, techninis prižiūrėtojas gali leisti vykdyti darbus ir žiemos metu.
Atliekami darbai kelia nepatogumų eismo dalyviams. Gyventojų prašoma kantrybės ir supratimo – tai laikina.

Regina GIRDENIENĖ
Nuotr. iš redakcijos ir Savivaldybės administracijos archyvų

Sut. MS-63

7 Atsakymai į “Mieste daugėja tvarkingų ir eismui patogių gatvių”

 1. Z.R. parašė:

  Nesuprantama, mazas gatveles tvarko, kur eismas mazas, o i tokia kaip laižuvos gatve, ziurima kaip nereikalinga, jud joje ir autobusu parkas ir keliu direkcija, jug vaziuokles ir jiems genda, ar cia vel kur suo pakastas…

 2. Dalia parašė:

  O, kaip Parko gatvė ir Lakštingalų gatvės???? Ar gali dar mieste būti neasfaltuotų? Žmonės braido po purvynus, su neįgaliojo vežimėliu nepravažiuoja.
  Buvo raštiškas jūsų pažadas, kad asfltuosit 2023 metais

 3. Edmundas parašė:

  O kodėl ne minima Laižuvos gatvė? Ten tai gatve nepavadinsi,o lopų ir duobių kokteilis.Kada ją planuojama tvarkyti?

 4. Ne viskas gerai parašė:

  Sutvarkykit pėstiesiems susisiekimą į norfą ir pro ją į Pavasario gatvę iš Sedos gatvės ,maknojam kiekvieną pavasarį ,rudenį per purvą ir vandenį ,šalikelė visada apsemta

 5. o kaip su viena seniausių Mažeikiuose gatvių: Pečkauskaitės g. ? parašė:

  gi taip pat miesto prestižas.

 6. M. parašė:

  Kol tvarkote gatves, žmonės skęsta savo nuosavuose namuose! Apsilankykit M.Valančiaus g. Tarp 10 ir 35 namu ir pasivaikščiokite tvarkomais šaligatviais 🙂 užsukite į svečius pas žmones, tik guminių neužmirškite 🙂

 7. Virginija parašė:

  Šaunuoliai ,kad pradėjote rūpintis senosiomis Mažeikių gatvėmis . Net širdis suspurda ,kad pagaliau gražėja Respublikos gatvė . Vien jau jos pavadinimas įgalioja miesto šeimininkus šios gatvės nepamiršti. Smagu ,kad ir gana judri transportu Židikų gatvė pagaliau atjaunės. Lauksime darbų pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto