Mieste – nauja skulptūra

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antradienį mažeikiškiai, einantys nuo geležinkelio perėjos Mindaugo gatve Laisvės gatvės link, šalia neseniai renovuotų Mindaugo g. 2 ir 4 namų pastebėjo sujudimą.
Skverelyje tarp daugiabučių namų pastatyta skulptūra.

Mažeikiškis skulptorius Paulius Daujotas sakė dar žiemą brandinęs idėją būtent šioje miesto vietoje pastatyti savo sukurtą skulptūrą „Žymeklis“. Šiuo klausimu jis rado bendrą sutarimą su vyriausiąja miesto architekte.
„Jau anksčiau buvome su architekte nužiūrėję šią vietą, bet buvo įšalusi žemė. Dabar, esant palankioms oro sąlygoms, ėmiausi darbo. Įmonės UAB „VVARFF“ ekskavatorininkai padėjo suformuoti kalniuką. „Žymeklis“ tapo pirmuoju darbu iš mano ir Mažeikių rajono įmonių sumanyto projekto. Beje, užbėgdamas už akių piktiems komentatoriams, noriu pasakyti, jog ši skulptūra yra mano ir „pdstudijos“ dovana miesto gyventojams“, – sakė P. Daujotas.
Pasak menininko, skulptūrai parinkta vieta atitiko jo lūkesčius ir „įsipaišė“ į aplinką. Bendras vaizdas dar kiek pasikeis, kai žemė ir suformuotas kalnelis bus apsėtas žole.
„Santarvė“ primena, kad iniciatyvus mažeikiškis skulptorius turi mintį pastatyti ir daugiau objektų bei ragina jungtis prie šio projekto neabejingas savo miestui Mažeikių įmones. Sumanyti kūriniai, pasak autoriaus, yra kompaktiški, nesunkiai transportuojami, tad, esant reikalui, bus galima jiems parinkti kitą vietą.

19 Atsakymų į “Mieste – nauja skulptūra”

 1. tekle parašė:

  o man visai nieko net idomu

 2. Jadze parašė:

  nu bet ar ji pastatyta,? Jinai guli nugriuvus, Pastatytu, auksciau iskeltu,gal gandrai atskristu,,Nu, kaip sakoma su menininkais viskas aisku, bet su P.Daujotu tai aiskiau jau nebuna-matyt tas stulpas bus jam ant galvos uzgriuves

 3. ONA parašė:

  Nupuves gandrzlizdis

 4. Toma Bui parašė:

  Na, jei žmogui nepatinka meno kūrinys, bet jis jį supranta, akistatoj su tuo kūriniu, atsiranda šioks toks viršenybės jausmas prieš jį, tad nepasitenkinimas net nekyla. Jei darbas nepatinka dėl nesupratimo, natūralu, kad jautiesi įžeistas, pažemintas, ką būtinai stengsies kompensuoti piktumu (geriausiai – viešu ir tiek autoriaus, tiek kūrinio adresu). O Daujotas puikiai sumanė – nieko už „Žymeklį“ neprašė – dovanojo, tad burnoti galima kiek tik kiekvieno kantrybė leidžia, žymeklis vis tiek gulės ir žymės kiekvieno bambeklio sąmonėje naujas trajektorijas, taip plėsdamas jo žiūrą ir suvokimą apie meną viešoje erdvėje :)

 5. lina parašė:

  Jei nebutumete parase ,net nepagalvociau,kad cia skulptura?galvojau,kad kazkas pamesta ,po to isves?ar nedabaigta?nu tikrai be rysio?

 6. apas parašė:

  Aš ne „skulptorius“ ,bet siūlau įdėją-„pagerbiant“ įvairaus dydžio kryžiukų nešiotojus ant kaklo,sumontuoti iš vairuotojų sulaužytų betoninių elektros stulpų didžiausią kryželį ir pastatyti tuščioje ,bet matomoje vairuotojams vietoje,kad vairuotojams primintų neatsargu važinėjimasi su auto.Tarp kitko,kur dingo net metalinis stulpas iš Žemaitijos-Ventos gatvių kampo,kurį „nudaužė“ vairuotojas pernai.Galėjo iš jo sumeistrauti metalinį „kryželį“ ir pastatyti šalia esančiame tuščiame plote.

 7. Ha ha parašė:

  kas cia per bybis ant rato, ar cia po renovacijos armatura likusi..?

 8. Untans parašė:

  KaZKAS BE RYSIO……NU negrazu….argi tai menas? subine susals jeigu prisesim…..nu nezinau nezinau….

 9. zemaitis :) parašė:

  ne nu kas cia per … net nzn kait ta visa reikala pavadint :) net nesuprantu minties :) cia grazu ar prasminga :) idomu ka viena piliete zada uzsieno sveciam papasakot apie sita visa reikala ta svecia prie to daikto nusivedus :) idomu butu paklausyt :) ir svecio emocijas pamatyt :)

 10. Mažeikietė parašė:

  Jani, ar buvai bent pažiūrėt kaip ta skulptūra atrodo? Kai apžiūrėsi tai tada ir komentarus rašyk. Aišku daug smagiau bambaliais ir šiukšlėmis apdergti žolynai kuriuose sėdi sukritę „komentatoriai“. Džiaugiuose, kad mieste atysiranda kažkas naujo ir bus galima atvykusiam svečiui ką parodyti. Nykus tas mūsų miestas, tai pasidžiaukime gerais darbais. Imkim pavyzdį iš Telšių, kurie taip šauniai miestą pasigražino.
  Šiaunuolis Pauliau Daujotai. Kasdieną eidama į darbą pasidžiaugiu.
  Kita skulpūrą siūlau pavadinti Bambantis Mažeikietis.

 11. Janis parašė:

  Jei darot iš betono tai gal bent nuspalvinkit? Ar bent jau pažymėkit, kad čia yra SKULPTŪRA, ir ką ji reiškia. Jei nebūčiau perskaitęs šito straipsnio, tai tikrai pagalvočiau kad statybinės atliekos :(

 12. Mažeikiškis parašė:

  Atsakymas Mažeikiškei:
  1. Pasakyk patogesnę vietelę ir aš Mažeikiams Velykų proga padovanosiu už kelis eurus nupirkęs iš prie Žagarėlės pervažos esančios aikštelės tokį meno kūrinį, kad apie jį dainas dainuos.
  2. Sakote kad šį FUROS PUSAŠĮ gali vandalai suvandalinti. Pabandyk- čia FURA, čia amžiams. Nesuvandalinsi, nenuritinsi.
  3. Jau sutariau su kaimynu per Velykas prisėdę ant FUROS PUSAŠIO jį aplaistyti- jis pūslę, aš pūslę, prisidėk ir TU kol moterėlės neapsodino gėlytėm- juk šio meno kūrinio neatrasi tarp žolyčių, o ir gėlyčių nemindysi… .

 13. mazeikiske parašė:

  patys ka nors padarykit ir padovanokit miestui, visi gudruciai kritikuot… va is kur atsiranda vandalai.

 14. Dovilė parašė:

  Keista, kai straipsnio autoriui svarbiau kur pastatyta skulptūra, nei pati kūrinio idėja…

 15. rima parašė:

  Kaa cia per „zymeklis“??? Nesuprantu visai tokio meno…. nu tikrai negrazu… :(

 16. ////////////////////// parašė:

  Dar viena šiukšle mieste daugiau,tikriausiai iš savo kiemo prasivalė ir pametė,o ne į šiukšlyną išvežė.GĖDA

 17. Mažeikiškis parašė:

  Baikit su Balandžio 1 pokštais- dar per anksti. O ir nėra ko čia šaipytis iš vargšo Furisto, kuris atvežęs renovojamam namui medžiagas pametė priekabos pusašį.
  Jei iš tiesų čia meno kūrinėlis, tai menininkas buvo girtas- neduok dieve Mažeikiams tokių kūrinėlių kaip šis ir Vilniaus surudijęs vamzdis. O išsiblaivęs dar gali ir pinigų paprašyti. Ogal jau ir sumokėjo, nes nuo balandžio 1 juokelių kartais byra ašaros.

 18. Juzė parašė:

  Dar vienas pilkas betono gabalas ir taip pilkam mieste. Dėkui.

 19. Egidijus parašė:

  Šaunuolis Pauliau imi ir darai, o valdžios vyrai ir moteros, tik savo nuosavus kiemus puošiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto