Mieste – naujos žiedinės sankryžos

Perėmus neatlygintinai Skuodo gatvės pakraštyje esančią sodybą, tikimasi, kad pajudės žiedinės sankryžos darbai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Perėmus rajono Savivaldybės žinion negyvenamą medinį namą Skuodo gatvėje, tikimasi, kad pajudės vienos žiedinės sankryžos statyba. Sedos ir Pavenčių gatvių sankirtoje suprojektuotam „žiedui“ laukiama pinigų iš Kelių direkcijos.

Perdavė neatlygintinai

Jau prieš dvidešimt metų buvo bandyta tartis su sodybos, esančios šalia Skuodo ir Kalnėnų gatvių sankryžos, šeimininku, kad sklypą perleistų miesto reikmėms, tačiau mažeikiškis ilgai su tuo nesutiko. Tik praėjusią savaitę sutarta, kad jis neatlygintinai bus perduotas rajono Savivaldybės žinion. Šalia pasistatęs naują namą sodybos savininkas, norėdamas jį įteisinti, perdavė senąjį sklypą miesto reikmėms.
„Atliekant Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukcijos darbus, tas vos ne galutinis taškas liko nepadėtas vien dėl to, kad trukdė sodyba, kurios savininkas iš visų jėgų priešinosi jos perėmimui. Tai trukdė plėsti gatvę, nebebuvo vietos įrengti keturių eismo juostų iki Juodpelkio gatvės.
Dabar mums atrištos rankos ir bus galima šioje vietoje pradėti žiedinės sankryžos statybos darbus“, – „Santarvei“ pasakojo rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Bendrajame plane buvo numatyta, kad šioje vietoje į žiedinę sankryžą bus sujungtos Algirdo, Kalnėnų ir Skuodo gatvės, transporto kamščiai šioje vietoje, ypač piko metu, būna gana dideli. Pasak skyriaus vedėjo, jeigu ne šiemet, tai kitąmet darbai šioje sankryžoje bus pradėti.

Dėl aplinkkelio sankryžos – nežinia

Pirmasis objektas, kuriame darbai turėtų pajudėti gavus finansavimą, –Sedos ir Pavenčių gatvių žiedinė sankryža.
Pernai šalies Kelių direkcija skyrė pinigų projektavimo darbams, šiemet yra pateiktas prašymas skirti tikslinių lėšų šiai statybai, tačiau lėšos šalies mastu dar nėra paskirstytos, tad laukiama sprendimo. Darbai pajudės, kai tik lėšos bus skirtos.
„Gamyklos ir Ventos gatvių sankryžoje „žiedo“ nebus: čia visur daug komunikacijų, gautųsi labai mažas žiedas. Už europinius pinigus numatyta suprojektuoti Naftininkų ir Gamyklos gatvių kompleksinio tvarkymo darbus, tarp jų – ir šviesoforų įrengimas Gamyklos ir Ventos gatvių sankryžoje.
Tolesniuose planuose – šviesoforų įrengimas Laisvės ir Algirdo gatvių sankryžoje“, – su planuojamais darbais supažindino skyriaus vedėjas.
Kada bus atnaujinti darbai Mažeikių aplinkkelio žiedinėje sankryžoje kelyje Mažeikiai-Skuodas – kol kas nežinoma. Pernai bankrutavo rangovas, tad liko nebaigti žiedinių sankryžų įrengimo darbai ne tik tame kelio ruože, bet ir dar keturiose vietose šalyje.
Bus skelbiamas naujas konkursas, ir radus naują projekto rangovą, darbai bus užbaigti.

8 Atsakymai į “Mieste – naujos žiedinės sankryžos”

 1. VIA parašė:

  dar nepaminetas ziedas aplinkelio ir tirksliu kryptimis. cia gal ne mazeikiams priklauso. darbai po truputi maciau juda jau

 2. To Vardas (privalomas) parašė:

  Pilnai pritariu tau. Žiedų dydžiai lietuvoje tai apsurdiški … Kaip ten autobusai su fūromis įsipaišo aš neįsivaizduoju … Lietuviams žiedų projektavimo reikėtų prašytis pas vakarų europiečius, ten bent žiedas į žiedą panašus, o ne į kažkokį bliūdą ant žemės padėtą ….

 3. visad pachmielingas parašė:

  greiciu irenkit ziedines sankryzas bus kur driftinti su senu bmw !!!

 4. Komentatorius parašė:

  Aš skaitau, kad čia bus grynas pinigų plovimas. Gerai, kad statau pinigų plovimo fabriką prie Orleano degalinės, tai bus labai gera veiklos pradžia, gausim pirmą užsakymą išplauti pinigėlių. Žadam panaudoti naujas pinigų plovimo technologijas ir viską darysim nenusižengdami įstatymams.

  O šiaip tai visai gerai, vairuotojai su M ženklu galės išmokti važiuoti žiedu.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Tokiu ziedu architektams, kur masina neisitenka laisvai vaziuoti reiktu ipjaut i kairi kiausa, gal smegenys geriau dirbt pradetu.

 6. kaimiete parašė:

  Žiedinės sankryžos gerai, tik kodėl didelis žemės kauburys, per kurį nieko nematyti ir labai siaura važiuojamoji dalis (kalbu apie aplinkelio žiedinę sąnkryžą), kas galėtų atsakyti. „Žiedas“ naujas, o kelkraščiai jau sugadinti, nes neišsisuka mašinos su priekabomis.

 7. Miestomeras parašė:

  Žiedinė sankryža yra gerai :))

 8. mindaugas parašė:

  o kol kas tenka lauzyt automobilius, degint kura, stovet kamsciuose ir vargt… sekmes vairuotojams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto