Mieste šurmuliuoja Užgavėnių persirengėliai

Autorės nuotr.

Šiandien minimos Užgavėnės – paskutinė diena, kai galima trankiai pasilinksminti ir išvyti iš kiemo žiemą bei sočiai pasivaišinti prieš rytoj prasidėsiančią gavėnią.
Ta proga įvairių miesto įstaigų darbuotojus lanko persirengėliai.

Velykos bus anksti

Užgavėnių data yra skaičiuojama atsižvelgiant į tai, kada tais metais švenčiamos Velykos. O jų data yra priderinta prie žydų šventės, nustatomos pagal Mėnulio kalendorių.
Velykos švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio pirmosios pilnaties. Ši data yra kintanti ir Kristaus prisikėlimas įprastai minimas laikotarpiu nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.
Velykas šiemet minėsime kovo 28–29 dienomis, tad žvelgdami į kalendorių ir nuo šios datos atgal atskaičiavę septynias savaites, turime seną visoje Europoje žinomą šventę Užgavėnes. O jos visada būna antradieniais.

Lankė įstaigas

Nors Mažeikiuose bei Urvikiuose kaukėti Užgavėnių šventės dalyviai šurmuliavo, blynais vaišinosi  ir Morę sudegino dar sekmadienį, neliko pamiršta ir tikroji šventės diena.
Šiandien „Santarvės“ redakciją aplankė būrys persirengėlių iš Mažeikių kultūros centro.
Savo linkėjimus, kad iš kiemo jau kiek anksčiau išbėgusi žiema nebesumanytų sugrįžti, persirengėliai užtvirtino trankia muzika, šokiais, šėlionėmis, dūkimu, bendra nuotrauka su redakcijos darbuotojais. Ir išskubėjo aplankyti kitų įstaigų.

Autorės nuotr.

One Reply to “Mieste šurmuliuoja Užgavėnių persirengėliai”

  1. nu nu parašė:

    nebludykit darbo laiku, zydeliai buna tik po pietu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto