Miesto šventė: vieniems pramogos, kitiems nelengvas darbas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Prieš savaitę vykusioje šventėje „Miestas upės vingyje“ mažeikiškiai išvydo jiems parengtą didelę programą: futbolo aistruoliams skirtą dalį, spektaklį teatro mylėtojams, kuo užsiimti turėjo ir mažieji šventės dalyviai, savo prekes ir gaminius siūlė prekybininkai ir amatininkai, viešojo maitinimo įstaigos, o svarbiausioji šventės dalis – penkias valandas trukęs koncertas. Visa tai neatsirado iš niekur – tai padaryta iš anksto šventei besiruošusių jos organizatorių darbo dėka. Didžiulei miesto šventei jie pradėjo ruoštis jau praėjusių metų lapkritį.

Rėmė kaip galėjo

Mažeikių šventėje dalyvavo apie trisdešimt kolektyvų ir pavienių atlikėjų, kurių būrį sudarė per 600 žmonių, prekiauti, teikti kitokias paslaugas į šventę atėjusiems mažeikiškiams užsiregistravo pusšimtis prekybininkų, amatininkų, tautodailininkų, į šventę atvyko keturios užsieniečių delegacijos, keletą šimtų sportininkų ir mėgėjų turėjo užimti futbolui skirtos dalies organizatoriai. Visus juos šventės dieną reikėjo pamaitinti, kai ką apnakvydinti, pasirūpinti užimtumu ir saugumu.
Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė informavo, kad šiemetinės šventės biudžetas – 18 tūkstančių eurų: finansavimas gautas iš Lietuvos kultūros tarybos, iš Savivaldybės kultūros veiklos ir sporto plėtros programos skirta apie 14 tūkstančių eurų, kiti rėmėjai prisidėjo savo produkcija, parėmė materialiai, bendrovė „Mažeikių vandenys“ atvežė į stadioną cisterną geriamojo vandens.
Didžiausias darbo krūvis rengiant ir vedant šventę atiteko Savivaldybės kultūros centrui – jis buvo šios šventės organizatorius.

Plačiau apie šventės užkulisius – „Santarvės“ laikraštyje.

12 Atsakymų į “Miesto šventė: vieniems pramogos, kitiems nelengvas darbas”

 1. kvailys parašė:

  žmogus tai skamba išdidžiai. Kas taip yra pasakęs ? O aš kvailys moku mokesčius ir manau, kad jau prisidėjau prie šventės…o už tokius pinigus galima oho- ho ką padaryt, tik galveles reik pasukt…

 2. žmogus parašė:

  Jeigu jums taip nepatinka tai kas jums liepia ten būti?Būtumėte tokie protingi ir prisidėtumėte prie švenčiu organizavimo.Nenorite kur nors kitur važiuoti? Tai tiesiog jūsų tinginystės požymis.Tiesa pasakius man atrodo, kad kitiems jau pabodo klausytis tokių kaip jūs.Jūs turbūt dabar sėdit išsidrėbę ant sofų ir žiūrite TV.Žiūrėdami dar kitus kritikuojat.
  Gėda jums turėtu būti!.

 3. Bevardis parašė:

  Visiškai pritariu Vardui. ..

 4. Dddd parašė:

  Mažeikiuose šventė pramoga? Ne pramoga, o visiškas niekalas. Ateinam tik į šokančius savo vaikus pažiūrėt, daugiau nėra ką ten veikti. Juokinga, kad kultūros darbuotojai ,,dirba“ kasdien po 8 val. ir tokie ,,išdvėsę’ ir išsisėmę..

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Diskutavom darbe apie svente ir visiems iskilo vienas klausimas, kodel viska reikia sudet i viena diena ir vieta. Ir futbolas, ir spektaklis, grandiozinis lietuvos ansamblio koncertas, o kur ddar nusibode vietiniu sokeju kolektyvai ir t.t. kodel nebuvo galima kazkokiu renginiu padaryt pprie pacio kulturos centro, pvz. Spektaklio. Vieta tsi butu daug tinkamesne. Ir juk ne visi, ypac seni zmones arba su mazais vaikais gali taip toli issiruost. Toks ispudis,kad viena diena parodom viska ir sedim ramiai. O ka veikt si savaitgali mieste… Sakysit rajono kaimuose vyksta visokiu renginiu, bet as nenoriu ten vaziuot.

 6. to OPLE parašė:

  Nesąmonė! Ir dar kartą nesąmonė! Žinoma, pinigai yra svarbūs, tačiau turint entuziazmo, sugebėjimų, fantazijos ir , svarbiausia, noro galima padaryti ohoho kaip. Deja, pasirodo kultūrininkams tai – labai sunkus darbas (žiūrėti straipsnio pavadinimą). Gal laikas tą darbą keisti?

 7. Vietinis parašė:

  Nėr pinigo, nėr ir fantazijos? Gaila. Paskaitykit Telšių miesto programą… Pasimokykit, organizatoriai. Ir, matyt, reik pradėt ruoštis ne nuo lapkričio, o nuo dabar, nes kol fantazija ką sugeneruos, gali ir laiko neužtekti.

 8. OPLE parašė:

  Ųž pinigus ir tik už didelius pinigus galima padaryti grandiozinį šou,o už kapeikas tokiai miniai parodyti nuostabą keliančius triukus – sudėtingiau.ORLEN nusisuko nuo miesto švenčių rėmimo ir super atlikėjų nusamdyti nėra už ką.Tenka verstis savo kolektyvų pasirodymais.

 9. shiusha parašė:

  dar bekalba apie ta miesto sarmata. greiciau pamirstu ir darytu isvadas. juk dudu svente nebudavo tokia tragiska. negi naujieji jaunieji kulturos centro darbuotojai tokie istize?

 10. įdomu parašė:

  kam ruošėsi nuo lapkričio? jeigu tai vadinamajai šventei, tai jie visi, matyt, specialiasias mokyklas baigė, visai be nuovokos, mąstymo ir paprasčiausių sugebėjimų. Gaila, kad Šideikienės nebėra, įdomu būtų pažiūrėti, kiek tas režisierius už savo „šššššš kūrybą“ gavo euriukų

 11. Ruta parašė:

  Uz ta darba gaunat algas kaip visi dirbintys bet ka.tik dirbt reikia kokybiskai nes svente ne kokia.kompetencijos darbe svenciu rengejai

 12. Komentatorius parašė:

  Atidirbinėjat už komentarus, kad šventės scenarijus buvo niekam tikęs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto