Minėsime Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rugpjūčio 23-iąją Lietuva mini Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną. Šios dienos minėjimas vyks ir Mažeikiuose.

Kviečia į istorijos pamoką

Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos minėjimas prasidės 17 val. šv. Mišiomis Mažeikių švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje.
17.45 val. šventiška eisena nusidrieks Nepriklausomybės aikštės link – čia bus surengta gyvoji Istorijos pamoka, renginyje dalyvaus tremtinių choras „Atmintis“.
Pasak vieno iš minėjimo renginių organizatorių, Kultūros centro režisieriaus Pauliaus Mylės, per Istorijos pamoką Nepriklausomybės aikštėje bus apžvelgti istoriniai faktai.
„Ši pamoka bus susieta su šiandiena. Keičiasi laikai, keičiasi žmonės, tačiau tai, kas išmokta, neturėtų būti užmiršta. Taip, kaip ir neturėtų būti kartojamos skaudžios klaidos“, – pastebėjo pašnekovas.
Kiek vėliau, 18.30 val., Mažeikių šaulių 1-oji kuopa ir jos vadas Pranas Trakinis mažeikiškius ir miesto svečius kviečia atvykti prie Milių bunkerio – pokario laisvės kovų dalyvių slėptuvės. Čia bus surengta Atminties valanda. Milių bunkeris yra miškelyje, 1,5 km į rytus nuo Krakių gyvenvietės.

Juodojo kaspino dienos minėjimas vyks ir Tirkšliuose. Nuo 12 val. Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. 12.45 val. Tirkšlių kapinėse, prie skulptūros stalinizmo aukoms atminti, rengiama poezijos valanda.

Įvykius prisimenant

Šiemet sukanka 78 metai, kai Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras Joachimas fon Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras Viačeslavas Molotovas pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus. Juose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva – Vokietijai.
Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiteko TSRS.
Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos sandėriai sudarė sąlygas sovietams 50 metų okupuoti Baltijos valstybes.
Nuo 2005 metų rugpjūčio 23-iąją minime ir kaip Baltijos kelio dieną.
1989 metais minint Molotovo-Ribentropo pakto metines, per 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, išreikšdami Baltijos šalių solidarumą ir norą būti laisvais, susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę – nuo Vilniaus iki Talino.
Ši gyva grandinė buvo pavadinta Baltijos keliu.

6 Atsakymai į “Minėsime Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną”

 1. nežiniukas parašė:

  Kokiais metais pakeitė 1991m ir2004m vyriausybės nutarimus?. Ten aiškiai parašyta su gedulo ženklu. Būtų įdomu sužinoti.Ir kokiu tikslu tai padarė. Molotovo -Ribentropo paktas , tai tokia pat diena, kaip ir birželio 14 -15d. Nuo tada ir prasidėlo visa mūsų tautos tragedija.

 2. Vilija parašė:

  Ačiū redakcijai, labai greit sureagavo į kritikėlę, o tam piliečiui, kuris siūlo kelti su gedulo ženklu, siūlyčiau pasiskaityti Vėliavų kėlimo tvarką Lietuvoje.

 3. hmm parašė:

  prie vadinamojo okupanto Lietuvoj gyveno 3,5 milijono prie taip vadinamos laisves 2,5 /gal but/ tai kas geriau …..

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  VILIJAI
  Su gedulo ženklu, ši diena dar vadinama juodojo kaspino diena.
  Kai kuriems reikia priminti LIETUVOS tragišką istoriją.

 5. Jonas parašė:

  Oficialus šios dienos pavadinimas – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena

 6. Vilija parašė:

  Kam reikia dėti nuotraukas, kurios neatitinka tikrovės. Šiandien- keliama vėliava be gedulo ženklo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto