Minimalaus atlyginimo didinimas – su politiniu atspalviu?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Trišalėje taryboje svarstytas minimalaus mėnesio atlyginimo didinimo klausimas, tačiau sprendimo priėmimas kol kas atidėtas iki pavasario.
Visuomenėje sklando dvejopos nuomonės: vieni „minimumo“ didinimui pritaria, kiti – baiminasi pasekmių ir tam nepritaria.
Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė neabejoja, kad didinti MMA seniai laikas.
Kita vertus, dabar, prieš artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus, tos kalbos esančios veikiau politiniai žaidimai, nei rimti ketinimai.
„Sprendimai yra priimami Trišalėje taryboje, tačiau jie nėra įpareigojantys. Iš tikrųjų, visos šalys yra susitarusios dėl MMA didinimo nuo liepos 1-osios, bet jis yra per mažas. Verslininkai nurimo, tyli susispaudę. Degalų kainos krito, o juk tai pagrindinis faktorius, lemiantis logistikos kaštus. Tai prekių kainos taip pat turėtų mažėti, bet niekas apie mažinimą nekalba, tik apie didinimą. Padėtis rimta, nes kuo toliau, tuo sunkiau žmonėms darosi išgyventi“, – kalbėjo V. Vilimienė.
Minimalaus atlyginimo kėlimo klausimus nuolat sprendžia ir Lietuvos kaimynės Latvija bei Estija.
Latvijoje 2015 metų pradžioje minimalus mėnesio atlyginimas padidintas nuo 320 iki 360 eurų.
Estijoje šiuo metu jis siekia 390 eurų.

Plačiau apie minimalaus atlyginimo didinimą – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Minimalaus atlyginimo didinimas – su politiniu atspalviu?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodėl ms žvalgomės i kitas šalis Latviją Estiją? Mes tvarką darykime savo šalyje. Pakelsite MMA ,kai visi Lietuviai išvažinės,kur atlyginimai 3-4 kart didesni nei Lietuvoje ir darbo ,bei poilsio sąlygos suarytos… Nebesinori tikėti Lietuvos politikų pažadais! Problema yra ne Valdžioje-pati Valdžia yra Problema,kuri dirba ne Tautai,bet Sau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto