Minimalią algą siūloma padidinti iki 437 eurų per mėnesį

ELTOS nuotrauka

Vyriausybei siūloma iki 2016 metų liepos 1 d.  mėnesio minimalią algą (MMA) padidinti iki 437 eurų per mėnesį.

Įregistravo projektą

Tokį rezoliucijos projektą „Dėl minimalios mėnesinės algos padidinimo iki 437 eurų“ Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys ir jo pavaduotojai Valentinas Bukauskas, Mečislovas Zasčiurinskas ir Valdas Skarbalius.
„Pagal Europos Komisijos 2015 m. vasario 26 d. vertinimą, gyventojų, kuriems gresia skurdas arba socialinė atskirtis, skaičius išlieka didelis, nors šalies Vyriausybės socialinės politikos prerogatyva yra apsaugoti arba palengvinti gyventojų, patiriančių socialinę riziką, padėtį, kad dirbantis žmogus neatsidurtų ties skurdo rizikos riba. Skurdo grėsmė kyla daugiau kaip 30 procentų Lietuvos gyventojų, taigi rezultatai šiuo atžvilgiu yra vieni iš prasčiausių ES“, – sakoma rezoliucijos projekte.

Pasigedo skurdo mažinimo pažangos

Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad, EK nuomone, 2014 m. skirtų Tarybos rekomendacijų Lietuva neįgyvendino, nepadarė skurdo mažinimo pažangos. Projektą parengusių Seimo narių nuomone, priemonės, kurių buvo imtasi, nepakankamos, kad būtų galima išspręsti padidėjusios gyventojų, kuriems gresia skurdas, dalies mažinimo klausimą.
„2014 m. spalio mėnesį 300 eurų ir mažesnį bruto darbo užmokestį gavusių darbuotojų skaičius šalies ūkyje, įskaitant individualiųjų įmonių darbuotojus, sudarė 211,4 tūkst. (19,4 proc.), o 9,1 procento dirbančiųjų gyvena žemiau skurdo ribos“, – pažymima dokumento projekte.
Seimui siūloma priimti rezoliuciją dėl MMA didinimo įvertinant ir tai, kad „Vyriausybės programos pagrindinis siekis – eiti gerovės valstybės kūrimo keliu, kad Lietuvos žmonės jaustųsi orūs, saugūs ir laimingi, per lėtai įgyvendinamas“.

Didės nuo liepos mėnesio

Nuo šių metų liepos 1 dienos MMA planuojama didinti iki 325 eurų.
MMA iki 300 eurų buvo padidinta pernai spalį.
Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad dar vienas MMA didinimas įmanomas 2016 m. sausį.

4 Atsakymai į “Minimalią algą siūloma padidinti iki 437 eurų per mėnesį”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  O gal as jau migraves,todel rasau likusiems..

 2. Vasia parašė:

  Siūlau minimalų atlyginimą avansu į ateitį didinti iki 7000 eurų.Vot!

 3. Vardui parašė:

  O tai kas ponui/iai neleidžia „migruoti“ į tą rojų – Vokietiją? :-)

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  O kur kiti dingsta žmonių uždirbti piniga? Slaugytojos Vokietijoje uždirba apie 1400 € per mėn.ir daugiau Lietuvoje negauna nė 500 €, Kodėl? Juk ir Lietuva ES- je,bet skirtumai didžiuliai. ! Mes tik didžiulius Mokesčius mokame europiniu standartu! Bet juk atlyginimai lb.skiriasi.Kaip su 470 € reikia pragyventi žmonėms Lietuvoje? Gerai ,kad yra galimybė migruoti ,dirbti ir pasijusti pilnaverčiu žmogumi.. Kada Lietuvoje baigsis korupcija ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto