Minimalioji mėnesinė alga kitąmet didės iki 924 eurų

Nuotrauka iš Finansų ministerijos archyvo

Vyriausybės sprendimu, nuo 2024 m. sausio minimalioji mėnesinė alga didės 10 proc., arba 84 eurais, iki 924 eurų neatskaičius mokesčių.

Nutarta, kad minimalusis valandinis atlygis bus didinamas iki 5,65 euro vietoje dabar nustatyto 5,14  euro neatskaičius mokesčių. Minimalus valandinis atlygis didėja 0,51 euro, arba apie 10 proc.

Rado bendrą sutarimą

Tokiam siūlymui gegužės pradžioje pritarė Trišalė taryba. Kartu taryba pasiūlė neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) didinti 20 proc. nuo dabar esančių 625 eurų iki 750 eurų.

Dėl NPD didinimo turės apsispręsti Seimas. Jei sprendimas būtų teigiamas, nuo ateinančių metų pradžios MMA „į rankas“ sieks 709 eurus ir viršys prognozuojamą 2024 m. skurdo rizikos ribą, kuri skaičiuojama sieks apie 672 eurus.

„Šiemet pirmą kartą per penkerius metus Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba rado bendrą sutarimą dėl minimalios mėnesinės algos didinimo. Tai ypač svarbu esant neapibrėžtumui ekonomikoje. Jei Seimas pritars NPD didinimui 20 proc., minimali mėnesinė alga antrus metus iš eilės perlips 2024 metams prognozuojamą skurdo rizikos ribą maždaug 37 eurais“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ypač aktualu regionams

Šiuo metu MMA iki mokesčių yra 840 eurų, atskaičius mokesčius ji siekia 633 eurus.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc. bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių paskutinių trejų metų vidurkį.

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.

„Sodros“ gegužės mėnesio duomenimis, per metus daugiau nei perpus sumažėjo uždirbančių mažiau nei 840 eurų iki mokesčių (iki dabartinio MMA). Tokių asmenų kovo mėnesį tarp visų apdraustųjų buvo 9 proc., kai pernai – 22 proc.

Praėjusiais metais iki MMA (2022 m. siekusio 730 eurų) uždirbo 9,9 proc. darbuotojų.

Moksliniai tyrimai rodo, kad MMA didinimas prisideda prie nedarbo mažėjimo, nes didesnis atlygis skatina į darbo rinką sugrįžti ilgalaikius bedarbius. Didesnė MMA taip pat didina darbuotojų perkamąją galią, tai ypač aktualu regionams, kur uždirbančių MMA yra daugiau.
Parengta pagal Finansų ministerijos inf.

One Reply to “Minimalioji mėnesinė alga kitąmet didės iki 924 eurų”

  1. nieko gero parašė:

    kai čekiukų, kvitukų personažai taip nusprendė. Juk jų algos stabilios ir keliamos, o IV besiverčiantys tegul suka galvas kaip uždirbt, o jei dar neturi priėjimo prie lovio, valdiškų užsakymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto