Minimalų atlyginimą nuspręsta didinti iki 850 litų

„Vyriausybė priėmė sprendimą nuo rugpjūčio 1 dienos didinti minimalią algą iki 850 litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė trečiadienio posėdyje nutarė minimalų mėnesinį atlyginimą nuo rugpjūčio 1-osios didinti iki 850 litų, nors Trišalėje taryboje dėl to nesusitarta.

„Vyriausybė, atsižvelgdama į visus metus vykusias diskusijas su socialiniais partneriais, priėmė sprendimą nuo rugpjūčio 1 dienos didinti minimalią algą iki 850 litų. Nuo rugpjūčio tam, kad verslas galėtų tinkamai pasiruošti“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Premjeras Andrius Kubilius.
Pasak Premjero, minimalaus mėnesinio atlyginimo daugiau kelti neleidžia dabartinė situacija euro zonoje. A. Kubilius negalėjo tiksliai atsakyti, kiek tai kainuos valstybės biudžetui.
Profsąjungos minimalų atlyginimą iki 900 litų siūlė kelti jau nuo liepos, tuo tarpu Vyriausybė pasisakė už laipsnišką jo didinimą dviem etapais – iki 850 litų nuo liepos 1 dienos ir iki 900 litų nuo 2013 m. sausio 1 d.
Antradienį posėdžiavusi Trišalė taryba, nedalyvaujant profesinėms sąjungoms, atstovaujančioms darbuotojų interesams, nusprendė laipsniškai įgyvendinti šių metų balandžio 24 d. vykusio Trišalės tarybos posėdžio sprendimą nuosekliai didinti minimalų mėnesinį atlyginimą.

One Reply to “Minimalų atlyginimą nuspręsta didinti iki 850 litų”

  1. Lietuvis parašė:

    Toks MMA didinimas- tai ne rupinimasis, o pasityciojimas is zmoniu.Realiai atlyginimas i rankas padides tik 35 Lt, o tai reiskia kad ir vieno karto normaliai i parduotuve nenueisi apsipirkti.Geda vyriausybei ir jos vadui uz tokia nemeile Lietuvos zmonems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*