Minime Gedulo ir vilties dieną

Visi mažeikiškiai bei miesto svečiai gali prisijungti prie akcijos „Žvakių liepsnose gyva viltis“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiandien minima Gedulo ir vilties diena. Ta proga miesto ir rajono gyventojai yra kviečiami į įvairius renginius.

Rinksis prie geležinkelio stoties

Tremtiniai Mažeikių mieste bus prisimenami visą dieną. Kaip informavo Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Krista Kinčienė, visi mažeikiškiai bei miesto svečiai gali prisijungti prie akcijos „Žvakių liepsnose gyva viltis“.
„Visi norintieji gali ateiti prie miesto geležinkelio stoties, padėti gėlių bei uždegti žvakutes tremtinių atminimui“, – sakė K. Kinčienė. Apie 16 val. čia turėtų rinktis tremtį patyrę žmonės.
16.30 val. Gedulo ir vilties dienos minėjimas persikels į Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią. Susirinkusieji išvys poetinę-muzikinę kompoziciją „Deganti viltis širdyje“, po to bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą.

Rinksis vidurdienį

Vieni pirmųjų Gedulo ir vilties dieną paminės laižuviškiai ir Lūšės bendruomenės žmonės.
Ketvirtadienio vidurdienį Laižuvos parapijos bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.
Joms pasibaigus, prie pastato, kurį žymi memorialinė lenta, skirta 1941–1952 metų tremtiniams atminti, vyks minėjimas. Tremtinių dainas dainuos Laižuvos kultūros centro senjorų ansamblis, vėliau Laižuvos kapinėse bus giedamos giesmės.
Vidurdienį tremtinius prisiminti kviečia ir Židikų seniūnijos gyventojai. Ritinės kaime prie paminklo tremtiniams atminti vyks Lūšės bendruomenės organizuota literatūrinė-muzikinė popietė „Kai ateitis prabyla“.

Vyks minėjimai

13 val. į Urvikių kultūros centrą kviečiami visi norintieji pamatyti edukacinį renginį „Ešelonų broliai, ešelonų sesės“. Susirinkusieji bus supažindinti su urvikiškio politinio kalinio ir tremtinio Kazimiero Mikužio prisiminimais, kuriuos jis užrašė ir paliko Urvikių bibliotekai.
15 val. į Tirkšlių kultūros centrą paminėti Gedulo ir vilties dieną rinksis tirkšliškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai.
Vakarop, 17 val., Sedos kultūros centre vyks prisiminimų vakaras „Į praeitį“. Tremtį patyrę sediškiai dalinsis savo prisiminimais, skaitys eiles. Vėliau bus rodomas dokumentinis filmas.
Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šiandien 19 val. bus aukojamos šv. Mišios už parapijos tremtinius. O penktadienį 15 val. Viekšnių kultūros centre organizuojamoje popietėje „Gyva atmintis…“ laukiami žmonės, kurie galėtų pasidalinti tų laikų savo išgyvenimais, prisiminimais.

Jei turite daugiau informacijos ar nuotraukų šia tema, kviečiame pasidalinti el. paštu [email protected] arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

4 Atsakymai į “Minime Gedulo ir vilties dieną”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  Birželio 17d. , sekmadienį, 14 val. aikštėje prie Mažeikių kultūros namų (Naftininkų g.11) ir Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios įvyks mitingas ,, Už LAISVĘ IR TIESĄ , PRIEŠ MELĄ IR SMURTĄ: KELKIMĖS,KELKIMĖS ,KELKIMĖS”. Dalyvaus svečiai iš iniciatyvinės grupės ,,Už Teisingumą” ir Susivienijimo ,, Už Lietuvą Lietuvoje”. Kviečiame dalyvauti.

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Reiktų kažką panašaus ir prie Ventos ar Šerkšnės Bugeniuose parašyti kaip kauniečiai, bet, gaila, mažeikiškiai virtualų orgazmą patiria tik nuo bolševikų, okupantų ir kolaborantų. Kai tik pamato kokį riebų bolševiką – tuoj į valdžią renka ir į sostą sodina.

 3. Fe parašė:

  Kedofile, nekišk čia savo žudiko.

 4. kaunodiena.lt parašė:

  Vėlų birželio 14-osios vakarą greta Vytauto bažnyčios Nemuno krantinėje, ties užrašu „Lietuva“, susirinko daugybė žmonių su žvakutėmis rankose. Čia visuomeninio judėjimo „Drąsiaus kelias“ organizuota šviesų akcija „Tegul TIESA šviečia“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*