Minime Juodojo kaspino dieną

Prieš 23 metus žmonių grandinė – Baltijos kelias – nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rugpjūčio 23-ioji – Juodojo kaspino diena ir Baltijos kelio diena. Tą dieną pasaulis mini ir vergovės panaikinimo sukaktį.

Lietuvai reikšmingos datos

Šiandien prisimename 1939-ųjų metų rugpjūčio 23-iąją, kai Maskvoje buvo pasirašytas baisus išdavystės ir būsimo pasaulinio karo pradžios dokumentas – Molotovo-Ribentropo paktas, kai buvo pasmerktos ištisos tautos, pasmerkta pasaulio taika.

1987 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos laisvės lyga suorganizavo pirmą viešą mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje. Nuo šio istorinio mitingo praėjo 25 metai. Eltos nuotr.

Ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą, ryžtą kovoti. 1989 metais šimtai tūkstančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojų, sudarydami gyvą grandinę, susikibo rankomis, siekdami pademonstruoti savo solidarumą. Ši grandinė – Baltijos kelias – nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino.
Molotovo ir Ribentropo sutartis padarė didžiulę žalą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Tūkstančiai žmonių buvo nužudyta, šimtai tūkstančių išvežta į vergiją Sibire.

Kviečia mažeikiškius

Mažeikių šaulių kuopa drauge su politiniais kaliniais ir tremtiniais kviečia mažeikiškius drauge paminėti Juodojo kaspino dieną.
Kaip informavo Mažeikių šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis, šiandien 17 val. senamiesčio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Iš bažnyčios šauliai, politiniai kaliniai ir tremtiniai bei visi susirinkusieji vyks į Milių kaimą, kur prieš dvejus metus buvo atkurtas partizanų bunkeris-slėptuvė, pastatytas paminklinis akmuo šioje vietoje žuvusiems partizanams atminti.
Renginyje giedos tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, savo programą pristatys Mažeikių šauliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*