Ministerija ligos išmokas siūlo didinti nuosaikiau

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo ligos pašalpas didinti nuosaikiau: ne iki 85 proc., o iki 80 proc. kompensuojamo gavėjo uždarbio dydžio.

Daug papildomų išlaidų

Kaip aiškinama SADM parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, mokant 85 proc. atlyginimo dydžio išmoką, ir galimai daugėjant ligos atvejų, iš SODROS biudžeto papildomai prireiktų apie 167 mln. litų per metus.
Ministerija skaičiuoja, kad nuo trečiosios nedarbingumo dienos mokant 80 proc. dydžio pašalpą, papildomai prireiktų beveik trečdaliu mažiau lėšų – apie 115,4 mln. litų per metus.
Šiuo metu už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, moka darbdavys, nuo trečiosios laikinojo nedarbingumo dienos iki septintosios (imtinai) „Sodra“ moka 40 procentų, nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Palikti esamą dydį

Ministerija taip pat siūlo nedidinti motinystės ir tėvystės išmokų „lubų“ iki 5 einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio ir išlaikyti esamą 3,2 dydį.
Esą siūlomi pakeitimai turėtų įtakos tik didesnes pajamas gaunantiems asmenims, tačiau esant ribotoms SODROS biudžeto galimybėms, visų pirma turi būti siekiama didinti pajamas socialiai pažeidžiamiausiems gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto