Ministerija skyrė lėšų neformaliajam vaikų švietimui

Šią vasarą vaikų vasaros poilsiui skiriama rekordinė suma – 1 mln. eurų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse startuoja kelios dešimtys ministerijos finansuojamų projektų, kurie aprėpia ir vaikų vasaros stovyklas.

Buvo pateikti 63 projektai

„Projektų tikslas – praplėsti vaikų popamokinių užsiėmimų įvairovę, didinti vaikų užimtumą vasarą, įtraukti juos į aktyvias ir prasmingas veiklas, ugdančias patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėjančias istorines tradicijas,“ – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Šiais metais konkursui buvo pateikti 63 asociacijų projektai. Iš jų atrinktiems 35 projektams skirta 75 tūkst. Eur., tai yra ketvirtadaliu daugiau negu pernai. Konkursą inicijavo ir lėšas skiria Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Daug projektų skirta meninei, pažintinei veiklai, sveikos gyvensenos, pilietiškumo ugdymui.

Karyba ir aplinkos pažinimas

Lietuvos šaulių sąjunga organizuos 10 stovyklų, kurių metu mokinius supažindins su Lietuvos kariuomenės, policijos, pasienio ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklų ypatumais. Mokiniai dalyvaus sukarintose veiklose: naktiniuose žygiuose, mokysis rikiuotės, šaudymo pradmenų, tobulins išgyvenimo miške įgūdžius.
Stovykloms pasibaigus, veikla toliau bus plėtojama jaunųjų šaulių būreliuose.
Jaunųjų turistų ir keliautojų būrys „Vedlys“ kartu su 11 partnerių įgyvendins projektą „Gamtos pamokos – kelias į sveiką gyvenimą“. Projekto metu vyks stovyklos „Jaunasis keliautojas“, „Gamtos pamokos“, ekspedicijos „Išlik gamtoje“.

Ieškos etnokultūros liudijimų

Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga sieks įtraukti mokinius į savo krašto etnokultūros pažinimą. Organizuos dienines stovyklas, mokiniai keliaus po kaimus, ieškos močiučių skryniose austų ar kitais būdais išdabintų antklodžių, rankšluosčių, staltiesių, šventinių drabužių, senų maldaknygių, pasakų knygų ar vadovėlių.
Projekto veiklų pabaigoje surengs bendrą renginį ir pristatys radinius.

Domėsis aviacija, konstruos aviamodelius

Lietuvos aviamodelių sporto federacija organizuos dienines stovyklas.
Stovyklų metu vaikai lankysis technikos muziejuose, aerodromuose, domėsis Lietuvos karinio oro pajėgų istorija, aviamodelių sporto atsiradimo istorija Lietuvoje. Projekto metu kiekvienas vaikas sukurs lėktuvo modelį, kurį vėliau galės išbandyti varžybose.
Kurti modelius padės lakūnai instruktoriai, kurie paaiškins aerodinamines jėgas, tikrų lėktuvų konstrukcijas, variklių darbo principus bei supažindins su lakūno profesija.

Naudos viešąsias erdves

Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ organizuos 7 mobilias gyvenimo įgūdžių stovyklas 7 skirtingose savivaldybėse.
Stovykloms įkurti bus panaudotos miestų ir miestelių viešos erdvės – parkai, aikštynai vasaros estrados ir paplūdimiai.
Jaunimo turizmo klubas „Vilniaus žygūnas“ vykdys pėsčiųjų ir vandens žygius, turistines varžybas ir vaikų vasaros stovyklas.
Švietimo ir mokslo ministerija taip pat primena, kad šią vasarą vaikų vasaros poilsiui skiriama rekordinė suma – 1 mln. eurų. Tai ministerijos, savivaldybių ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto