Ministerijoje – apie suskystintų dujų kainas

Ne vienas daugiabučio gyventojas dėl padidėjusio abonentinio mokesčio renkasi dujų balionus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija nenori reguliuoti suskystintų dujų kainos, šitą atsakomybę siekiama užkrauti rajonų politikams – savivaldybių taryboms. Tokią poziciją išgirdo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, dalyvavęs Energetikos ministerijoje vykusiame pasitarime.


Atsakomybė – savivaldybėms

Dėl kelis kartus išaugusio vadinamojo dujų abonentinio mokesčio nemažai vartotojų kreipėsi į įvairias institucijas, reikšdami nepasitenkinimą susidariusia situacija. Pavyzdžiui, Skuode abonentinis mokestis padidėjo nuo 6 Lt iki 16,25 Lt per mėnesį, Molėtuose ir Ignalinoje – nuo 6 Lt iki 16,30 Lt, o Mažeikiuose – nuo 6 Lt iki 18,15 Lt.
Energetikos ministerija organizavo pasitarimą, kuriame dalyvavo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Konkurencijos tarybos, Energetikos inspekcijos, Seimo ir savivaldybių atstovai.
Po diskusijų buvo nuspręsta parengti Energetikos įstatymo pakeitimą, kuriame būtų numatyta savivaldybių tarybų teisė derinti suskystintų naftos dujų tiekimo iš rezervuarų įrenginių kainas.


Įregistravo įstatymo pataisą

B. Kryžius „Santarvei“ tvirtino, kad Mažeikiai nepritaria ketinimams tokią prievolę užkrauti tik savivaldybėms, nes gamtinių dujų kainas reguliuoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.
Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, viskas dabar Seimo rankose – kuriam įstatymo projektui – Energetikos ministerijos ar parlamentarų – jis pritars. Kadangi šiuo metu suskystintųjų dujų kaina nėra reguliuojama, Seimo nariai mažeikiškis Kęstutis Bartkevičius, Remigijus Žemaitaitis ir Audronė Pitrėnienė įregistravo Gamtinių dujų įstatymo papildymą, kuriuo siūloma  suvienodinti gamtinių ir naftos dujų, tiekiamų gyventojams maistui gaminti, kainodarą, taip pat užtikrinti garantinį dujų tiekimą buitiniams vartotojams ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams.


Mažeikiuose vartotojų – daugiausiai

Energetikos ministerijos duomenimis, suskystintos naftos dujos iš rezervuarų įrenginių tiekiamos vartotojams 21 savivaldybės teritorijose. Jomis naudojasi apie 32 tūkstančius vartotojų iš Rokiškio, Kupiškio, Kelmės, Joniškio, Švenčionių, Švenčionėlių, Molėtų, Zarasų ir kitų savivaldybių,   
kuriose gyvenamieji namai nėra prijungti prie gamtinių dujų tinklų.
Didžioji dalis suskystintų dujų vartotojų – apie 12 tūkstančių – yra Mažeikių mieste: beveik 92 proc. daugiabučių namų butų dujas gauna iš rezervuarų įrenginių.

15 Atsakymų į “Ministerijoje – apie suskystintų dujų kainas”

 1. parašė:

  vasrą parašiau pareiškimą sauridai ir atjungė,o dabar verdu ant kondikcinės plytelės ir vargo nemata,nes elektros sunaudoju LABAI MAŽAI,o dabar girdėjau ,kad ranciokas liepia vamzdžius išvesti į koridorių,jei jam reikia tai jis ir tegu veda,o jūs ,siųskit registruotus laiškus ir kad gautumėt žinią iš pašto,kad jie gavo ir jie turės atjungti,niekur tas aferistas nedings,ką veikia mokęsčių inspekcija,kad netikrina jo ,prie poliklinikos nusipirko baseiną,o baseino nėra,o dabar ten nuomoja puotoms,o pinigai byra tiesiai į rancioko KIŠENĘ,tas pats yra ir su buvusios Kompresorių gamyklos patalpomis,bet aš niekaip nesuprantu ,kaip jis visus PAPIRKO ir išdarinėja CIRKUS,ką veikia teisėsauga

 2. kukis parašė:

  as moku tiek kiek yra parasyta sutartyje ,as ir saurida esame ant sitos sutarties pasirase, idomu kiek mazeikieciu laikosi sitos tvarkos /.

 3. ELŽBIETA parašė:

  Kodėl rajono valdžia nieko neberašo del SAURIDOS abonentinio mokesčio? Kas buvo padaryta ? Negi nutilo „dainos dėl S.Ranco abonentinio mokesčio“ mylimuos Mažeikiuos?

 4. Vida-Emilija parašė:

  Tai ko JŪS mokate tą pakeltą abonentą .Patys pataikaujat jo norams.Mokėkite 6,05 Lt. kaip daugelis gyventojų tai daro ,pažiūrėsime kuom jis mus gąsdins.Tik vienybėje mes galime pasiekti rezultatų.Dabar jis žiūri kiek turi paklusnių žmogeliukų .Atiduokit paskutinius , o jie be sąžinės graužimo paprašys ir daugiau.Nuo 2006m pabaigos suskystintas dujas valdo Saurida .Taip norisi paklausti šito vadovo kokias išlaidas patyrė ir kur dedami mūsų pinigai už abonentą.Per 6 metus galėjo pasikeisti vamzdžius , bet čia tik pokštas .Tie vamzdžiai dar laikys 50 metų ir pinigai už abonentą nusės į oligarchų kišenes ,kurių paskutiniu metu per daug priviso.Būkime mes stipresni ir sąmoningesni, kovokime už savo teises. Aš siūlau nemokėti padidinto mokesčio ir pasižiūrėsime kaip mūsų valdantieji išspręs šią dilemą.

 5. Ser parašė:

  Tai koks rezultatas? pasnekejom ir viskas :) Mokam toliau plesikui?

 6. AS parašė:

  Saurida netenkina prasymu atsijungti.Turiu pasiulyma-tegu savivaldybe sudaro brigada kuri patenkintu norinciu atsijungti reikalavimus. Uz atliktus darbus savivaldybei tures sumoketi Saurida.Nejaugi visa valdzia bejege pries viena idiota

 7. Kas ir kaip parašė:

  Įdomu, jei visos firmos ezistuojančios Lietuvoje ir teikiančios skirtingas paslaugas, pradėtų imti mokestį abonentinį, renovacijos tikslams…pvz mobilaus ryšio už tai, kad gerina ryšį, parduotuvės už aikštelių sutvarkimą, kirpyklos už interjero pagerinimą, kondicionierių priežiūrą ir pan, tai kas gautųsi? Kitas dalykas, jei jau Rancas planuoja už žmonių pinigus daryti renovaciją ir žmogus mokasi už vamzdynus, tai turėtų, tas vamzdynas, bent jau žmogaus gyvenamojoje valdoje jam ir priklausyti, turėtų buti ir sutartis tokia pasirašyta, nes už jį sumokėjo iš savo pinigų, ne Ranco. Pažiūrėkit ,net kai vykdomos namų renovacijos, atsiklausiama žmonių, jei sutinkama, valstybė dengia kokią tai sumą ir žmonės iš savų kažkokią dalį, o čia norima, kad žmogus nupirktų viską ir padarytų viską… nelogiška. Džiugu , kad kitos firmos sugeba daryti verslą, pačios panaudodamos savo pinigus ir taip patraukdamos klientus naudingais, protingais pasiūlymais naudotis paslaugomis, kuomet pats žmogus savo noru naudojasi teikiamomis paslaugomis neskaičiuodamas to lito, jei jam tai išeina tapiau ir naudingiau. O šis abonentinis mokestis taupyti neleidžia, nes jei išnaudoju 2 kūbus dujų ir reikia dar tiek pat mokėti…atsiprašau, aš tik vartotojas, o ne „Saurida“ dalininkas – verslininkas. Kitas atvejas galima mokėti tą 18 litų tik renovacijos metu, pasibaigus darbams,velniai nematę tą seną abonentą, bet vėl gi, jeisumoku už naujus vamzdynus, reiškia jie mano…

 8. JO parašė:

  ir kaip šventa žemelė nešioja tokius baisius sukčius – Viešpatie, gelbėk mus

 9. ursula parašė:

  jei per menesi isdeginama 1 ar 2 kubai duju,tai tos dujines visai nuostolingos su tokiu mokesciu..pigiau jau elektra apseis.

 10. p.Rancui parašė:

  Kiekvienas į jo didenybę PRAGARĄ turi teisę keliauti savuoju keliu.Siekimas pralobti nesąžiningu keliu-pati didžiausia nuodėmė.

 11. x parašė:

  Informuojame,kad vartotojai,kuriems UAB “Saurida” netenkina prašymų nutraukti sutartis ir atsijungti nuo dujų tiekimo sistemos,buriasi į visuomeninę grupę dėl kreipimosi į teismą.
  Jei manai,kad tavo teisės yra pažeistos ir nori su kitais jas ginti teisme- registruokis telefonu 8 618 53213 (Ramunė)

 12. Avokadas parašė:

  Mažeikieti, pirma pasidomėk įstatymais, tada tempkis balioną į 4 aukštą. Taisyklės draudžia pastatuose,kurių aukštingumas didesnis kaip 2 aukštai, įsirenginėti bet kokius balionus. Administracinių teisės pažeidimų kodekse už tai numatyta įspėjimas arba bauda nuo 100 iki 500 lt. paprastam piliečiui, o pareigūnui dar daugiau. Valdžia 2006 m. labai gerai pasirūpino gyventojais privatizuodama dujų talpyklas prie namų. Šiuolaikinė valdžia pradėjo krutėti tik tada, kai gyventojai pradėjo buntavoti. O gal verslininkas pasiskundė, kad ne visi nori mokėti duoklės? ;) Man tai keistai atrodo, kad gamtinių dujų kainas reguliuoja valstybė, o naftos kainų – ne. Skiriasi viena energijos rūšis nuo kitos praktiškai tik kaloringumu. Prie viryklių net degikliai būna 2 rūšių – gamtinėms ir naftos dujoms.

 13. Mažeikietis parašė:

  O aš senei esu nutraukiau sutartį su saurida ir esu įsigijąs dujų balioną. Paskambinu kai dujos baigiasi ir man jas atveža ir užnešę į ketvirtą aukštą pajungia, už vią tai damoku 5 litais brangiau, bet mūsų šeimai to baliono užtenką 4-5 mėnesiams. Tai paskaičiiuokit patys, kokio ekonomija.

 14. rancius parašė:

  tokiu p…zdk nera daug.
  Daiva mano zmogenas

 15. kiaule taupykle saga prarijo parašė:

  buciau nustebes jei Mazeikiuose maziausiai butu padidintas mokestis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto