Ministras K. Trečiokas prabilo apie grėsmę renovacijai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pripažįsta, kad pagaliau pajudėjusiai daugiabučių namų renovacijai gali pristigti paramos lėšų.

Parengtas siūlymas pratęsti paramos teikimą

„Šiuo metu šiam procesui didžiausią grėsmę kelia tai, kad mes galime nespėti aprūpinti jo reikalingomis lėšomis, nes poreikis auga labai greitai, vienu metu pasileidžia labai daug projektų“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu Seime sakė ministras.
Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija, reaguodama į Premjero Algirdo Butkevičiaus raginimus, parengė siūlymą dar metams pratęsti 40 proc. valstybės paramos teikimą daugiabučio namo renovacijai, primena ELTA.

Parama mažėtų

Šią paramą dabar sudaro Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymu numatyta 15 proc. valstybės parama ir papildoma 25 proc. parama iš Klimato kaitos specialios programos lėšų.
Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, parama teikiama tuo atveju, jeigu rangos darbų sutartis renovacijos projektui įgyvendinti sudaryta iki 2014 m. gruodžio 31 d. ir jeigu projektas įgyvendintas iki 2015 m. spalio 1 d.
Jeigu Vyriausybė, kaip siūloma, atsisakys rangos darbų sutarties nustatymo termino, bus sudarytos galimybės dar metus teikti papildomą 25 proc. paramą, teigia ministerija.

Suderinta beveik trys tūkstančiai investicinių planų

Nuo 2013 m., kai buvo patvirtinta Daugiabučių modernizavimo programa pagal naują modelį, parengti ir suderinti 2809 investicijų planai daugiabučių namų renovacijai.
Statybos rangos darbai pradėti 752 daugiabučiuose, 1594 namai laukia pastolių – jų modernizavimo projektams gyventojai jau yra pritarę.
Iš viso Lietuvoje yra apie 38 tūkst. daugiabučių namų, kuriems reikalinga renovacija.

3 Atsakymai į “Ministras K. Trečiokas prabilo apie grėsmę renovacijai”

  1. nn parašė:

    nereikėjo vogti ir netrūktų lėšų

  2. SOS parašė:

    Pasižiūrėkit kuo baigėsi renomacija Žemaitijos gatvėje. Liko ožkelė pusiau skusta pusiau lupta. Ką dabar žmonėms daryti?

  3. Skaitytoja parašė:

    Ir ačiū dievui, tegu nutraukia finansavimą tai nesamoningai renovacijai, tai ne renovacija, o žmonių apiplėšinėjimas ir padarymas bankų skolininkais iki guvos galvos. O po kelių metų po tokios renovacijos reiks vėl renovaciją viskam daryti, nes viskas sugrius, ar nematote, kas kituose rajonuose dedasi, o kai darbai atliekami žiemą lyjant ir sningant, šalant, tai nieko keisto, kad taip ir bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto