Ministras: streikai – skambios akcijos

Pasak Gintaro Steponavičiaus, kiek reikės atleisti mokytojų, priklausys nuo mažėjančio mokinių skaičiaus ir kiek priklausomai nuo to savivaldybėms mažiau bus skiriama finansų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė, kad pedagogai renka parašus dviejų valandų įspėjamajam, o vėliau ir ilgalaikiam streikui organizuoti.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius galimus mokytojų streikus sieja su vidiniais nesutarimais tarp šalies švietimo profesinių sąjungų.

„Iš penkių ar šešių Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų viena ėmėsi iniciatyvos rinkti parašus dėl galimo įspėjamojo streiko, tačiau naudodamasis proga noriu informuoti, kad dialogas su mokytojų atstovais yra nuolatinėje vyksmo stadijoje. Tai mes darėme ir darysime ateityje. Tą patį darėme ir derindami viešojo sektoriaus keturių procentų mažinimą. Drįstu priminti, kuomet šių metų biudžete keturiais procentais viešosios išlaidos buvo apkarpytos, mokytojų finansavimas mažėja tik pusantro procento. Manau, kad tai kaip tik yra įsiklausymas į jautriausias sritis, o kitos sritys, kurios mokytojų yra keliamos, darbo tvarka bus sprendžiamos,“ – apie planuojamą mokytojų streiką trečiadienį žurnalistams kalbėjo G. Steponavičius.
Ministro vertinimu, streikai – ne vienerius metus besitęsiančių vaidų tarp šalies švietimo profesinių sąjungų padarinys.
„Naudodamasis proga, noriu apgailestauti, kad vidiniai profesinių sąjungų tarpusavio karai kartais virsta štai tokiomis skambiomis akcijomis,“ – pareiškė ministras.
Pasiteiravus, dėl ko nesutaria profsąjungos, ministras šį klausimą adresavo joms, bet pabrėžė, kad tai jau ne vienerius metus besitęsianti istorija.
G. Steponavičius negalėjo atsakyti, kiek pedagogų bus atleista. Jo žiniomis, mokytojų išėjimo į pensiją klausimus ar sprendimus dėl atleidimo iš darbo priims konkrečios savivaldybės. Tai esą priklausys nuo mažėjančio mokinių skaičiaus ir kiek priklausomai nuo to savivaldybėms mažiau bus skiriama finansų.

One Reply to “Ministras: streikai – skambios akcijos”

  1. Ligita parašė:

    Mano nuomonė ikimokyklinėse įstaigose pedagogų darbo užmokestis nėra visai mažas. Jei jau reikia taupyti, tai taupo ir tie darbuotojai, kurie gauna minimalią algą. Švietimo įstaigose dirba ir kitos profesijos darbuotojai, bet kažkodėl profsąjungos gina tik pedagogus. Apie mokyklas negaliu komentuoti, bet yra pedagogų ,kurie dirba už papildomą atlygį ruošdami moksleivius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto