Ministrė susirūpino dirbančiųjų Darbo biržose motyvacija

Algimanta Pabedinskienė . Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Darbo biržos turi tapti ne registruojančia darbo netekusius žmones įstaiga, o produktyvia tarpininke tarp darbdavio ir bedarbio, teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė per susitikimą su šalies teritorinių darbo biržų vadovais.

Darbuotojai – ne pasyvūs stebėtojai

Ministrė atkreipė jų vadovų dėmesį į darbuotojų motyvacijos ir kvalifikacijos kėlimo darbe, taip pat kokybiškų techninių galimybių darbe užtikrinimo svarbą.
„Turi būti bendros strateginės gairės, skirtos visų teritorinių šalies darbo biržų personalo motyvavimui bei edukacinėms programoms, kad darbuotojai būtų ne pasyvūs stebėtojai, o aktyviai dalyvautų įdarbinimo procese, geriausiai užtikrintų svarbiausius klientų poreikius“, – pranešime spaudai cituojama A. Pabedinskienė.

Du nauji projektai

Posėdyje akcentuota, kad Lietuvoje nedarbas šiuo metu siekia 8,4 proc., tačiau ir toliau tęsiami projektai nedarbo lygio mažinimui tikslinėse grupėse – vyresnieji bedarbiai, jaunimas, ilgalaikiai bedarbiai.
Niekur nesimokančiam ir nedirbančiam 15–29 metų jaunimui padėti skirti du nauji projektai „Atrask save“ ir „Naujas startas“. Jaunuoliai bus skatinami dalyvauti savanoriškoje veikloje, jiems bus padedama įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką.
Neaktyviam jaunimui bus teikiamos socialinės, pedagoginės, psichologinės ir motyvavimo paslaugos su jaunimu dirbančiose organizacijose, o motyvuotiems jaunuoliams bus suteikiami trūkstami gebėjimai ir kompetencijos.
Abiem projektams įgyvendinti iki 2018 m. skirta daugiau nei 60 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto