Ministrė: turime pasirūpinti, kad vaikai mokykloje būtų pavalgę

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis siūlo nemokamą maitinimą skirti visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas, nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų.

Tikslas – tinkama vaikų mityba

„Tinkama mityba vaikui augant ir vystantis yra ypač svarbi, todėl siekiame, kad patiems mažiausiems mokykloje būtų užtikrinti visaverčiai pietūs, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Tai taip pat leis mažinti socialinę atskirtį ir diferenciaciją tarp vaikų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Priėmus šias pataisas, nemokamą maitinimą papildomai gautų 94 tūkst. mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas.

Būtų skiriama be prašymo

Siekiant išvengti administracinės naštos, šiems mokiniams nemokamas maitinimas būtų skiriamas be atskiro kreipimosi (prašymo). Jeigu parama mokiniui nebūtina, jos būtų atsisakoma informavus mokyklos administraciją.
Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisomis taip pat siekiama padidinti mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo pridėtinės vertės mokestį) skiriamų lėšų dydį nuo 1,2 iki 1,5 BSI (nuo 45,6 iki 57 eurų).
Tai siūloma įvertinus Lietuvos statistikos departamento teikiamą informaciją apie vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius bei atsižvelgiant į tai, kad mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriama suma mokinio reikmenims įsigyti nesikeitė nuo 2007 metų.

7 Atsakymai į “Ministrė: turime pasirūpinti, kad vaikai mokykloje būtų pavalgę”

 1. to Mazeikiete parašė:

  Pasiziurek koks yra maisto pasirinkimas vaikams? Gaminkite ta,ka valgo daugiausiai vaikai.. Negrobstytu maisto darbuotojai ,maistas butu kokybiskesnis,o ne kotletas padarytas is vandens ir bulkos.. Ka mano p.Macijauskiene siuo klausimu,tiek metu dirbusi San.epid stotyje?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Koontroliuokite geriau mokyklu valgyklas! Kiek maisto grobstoma ir koki maista gauna musu vaikai. Kameros turetu buti virtuvese ir patikrinimai..Tas pats ligoninese ir vaiku darzeliuose..

 3. apas parašė:

  Pradėjau į mokyklą eiti,kai virš galvos kartais dar praskrisdavo vokiečių lėktuvas ir apie jokius pietavimus tais laikais mokykloje niekas negalvojo,o dabartinis jaunimas tiek išlepęs,kad išsigimsta ir suaugę daugumas dirbti nenori ir gyvena kaip pašalpiniai.

 4. Mažeikietė parašė:

  Dirbu mokykloje daug metų ir matau ,kaip vaikai valgo .Jie išrankūs . Vienas to nevalgo ,kitas ano . Geriausiai kai jie patys išsirenka ,kas patinka .Kodėl reikia šerti kažkieno kiaules ? Kiek maisto keliauja laukan .Gaila žiūrėti ,kaip pradinukai neša porcijas maisto net ne paragavęs .Kodėl nevalgai ,vaikeli ? Atšauna – nepatinka ar nenoriu.Gal geriau tuos pinigus skirti šeimoms,kurios augina mažamečius Mamos visada žinos ,ką jos vaikas mėgsta ir ko ne .

 5. Pyp parašė:

  Na, sakykit ką norit – negaliu pakęst kvailių. Kokia čia vėl diskriminacija? Kodėl tik priešmokyklinukai ir pradinukai? Vaikai geriausią apetitą turi paauglystėje, brendimo laikotarpiu taip pat pilnavertis maistas reikalingas. Tūpumui ribų nebėra…. Kodėl dabar mes, mokesčių mokėtojai, kitus vaikus šersim dykai, o dar ir savo ne pradinukus turėsim pamaitint? Lai sėdėtojai seime iš savo kanceliarinių šeria…

 6. skaitytoja parašė:

  Taigi jau buvo taip – prieš krizę nemokamai maitino visus pradinukus, galvojate, kad tai naujiena, naujos ministrės sugalvota. Manote, kad tuos pietus visi valgė? Daugelis vaikų nevalgė, skundėsi, kad neskanu, mėtė bandeles kur papuola mokykloje. Kai kuriems vaikams tai per prastas maistas, kiti kaip tik norėtų gauti tik bandelių, na dar picų ir kebabų, ko mokykloje negali būti. Manau, kad tai vėl eilinis priešrinkiminis valdžios triukas ir pinigų išmetimas į balą.

 7. mmm parašė:

  Ne mes, o tėvai turi rūpintis savo vaikais. Pratinami nuo mažens viską chaliavai gauti. O paskui stebimės kodėl tiek daug pašalpininkų, kodėl niekas dirbti nenori…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto