Mirė rašytojas Romualdas Granauskas

Sauliaus Venckaus (ELTA) nuotr.

Spalio 28 dieną netekome iškilaus Žemaitijos žmogaus – eidamas 76-uosius gyvenimo metus Vilniuje po sunkios ligos mirė Mažeikiuose gimęs prozininkas, eseistas ir dramaturgas Romualdas Granauskas.

Daugelio knygų autorius

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas R. Granauskas gimė 1939 metais, 1958-aisiais baigė Sedos darbo jaunimo mokyklą, dirbo laikraščio „Mūsų žodis“ ir žurnalo „Nemunas“ redakcijose. Taip pat dirbo statybininku, šaltkalviu, radijo korespondentu, mokytojavo Mosėdžio vidurinėje mokykloje. Pirmuosius kūrinius pradėjo spausdinti 1954 metais, o nuo 1972 metų atsidėjo kūrybiniam darbui, 1995-aisiais tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu.
R. Granauskas yra per dvidešimt prozos knygų autorius, žymiausi jo kūriniai – apsakymas „Duonos valgytojai“, apysakos „Jaučio aukojimas“ ir  „Gyvenimas po klevu“, pagal kurią 1988 metais sukurtas Lietuvos televizijos filmas.
Rašytojo plunksnai priklauso ir romanai „Duburys“, „Kenotafas“, „Rūkas virš slėnių“ bei „Trys vienatvės“, pjesė apie Antaną Vienažindį „Rožės pražydėjimas tamsoj“, kino scenarijai „Vasara baigiasi rudenį“ ir „Neapykantos pamokos“ .

Kūryba įvertinta

Rašytojo R. Granausko kūryba neliko nepastebėta ir neįvertinta: jis už apysaką „Gyvenimas po klevu“ apdovanotas Juozo Paukštelio, už novelę  „Su peteliške ant lūpų“ Antano Vaičiulaičio literatūrinėmis premijomis. 1999 metais R. Granauskui skirta Vyriausybės premija, dar po metų –  Nacionalinė kultūros ir meno premija, romanas „Duburys“ 2004 metais įvertintas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrine premija, pagal jį režisierius Gytis Lukšas sukūrė filmą, už romaną „Rūkas virš slėnių“ kūrėjui skirta Liudo Dovydėno literatūrinė premija.
Praėjusiais metais rašytojo knyga „Šventųjų gyvenimai“ Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto buvo išrinkta kūrybiškiausia metų knyga, o R. Granausko autobiografinė knyga „Trečias gyvenimas“ šiemet pretenduoja tapti „Metų knyga“ suaugusiųjų knygų kategorijoje.
Dėl prozininko ir dramaturgo R. Granausko mirties užuojautą pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

2 Atsakymai į “Mirė rašytojas Romualdas Granauskas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nuosirdi uzuojauta gerbiamo rasytojo seimai ir artimiesiams. Liudime kartu.

  2. Su liūdesiu... parašė:

    Vienas po kito išeina klasikai… Neseniai Bitė Vilimaitė, dabar – Granauskas.
    Kai nebeliko Marcinkevičiaus, Apučio, Strielkūno, Martinaičio, vis dar guodėmės, kad dar yra Granauskas. O dabar atsiveria didelė tuštuma.
    Ar bus atvežta jam žemės iš Žemaitijos, kurią taip mylėjo, kurios tarme kalbėjo ir kuriai paminklą savo raštais statė?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto