Miškotvarkos projekto pristatyme – žinia iš prokuratūros

Pristatyme paaiškėjo, kad projektuojant kraštovaizdį yra planuojama iškirsti maksimalų medienos tūrį. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Miškotvarkininkai pristatė projektą, skirtą Mažeikių senamiesčio parko kompleksiniam sutvarkymui.
Mažeikiškių iniciatyvinė grupė nesutiko su parkui skirtu miškotvarkos projektu. Jų teigimu, miškotvarkininkai projektą rengė pataikaudami Savivaldybei, kuri užsakė maksimalius parko medžių kirtimus.
Parko medžių išsaugojimu susirūpinę ir tuo tikslu susibūrę gyventojai informavo Savivaldybės atstovus: į jų skundą atsižvelgė apygardos prokuratūra.

Iškirs pusę parko?

Projektą rengė ir parko inventorizaciją atliko VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto kraštotvarkos skyriaus Rekreacijos ir gamtosaugos grupės vadovas Linas Juozaitis. Jis pažymėjo, kad projektas parengtas remiantis 2011 metų lapkričio 16 dienos vidinės miškotvarkos projekto paslaugų sutartimi tarp Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ir VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto.
L. Juozaitis akcentavo, kad projekto rengėjai vadovavosi tikslu maksimaliai išnaudoti gamtines teritorines savybes bei miško rekreacinę infrastruktūrą, ją pritaikant žmonių poilsiui bei aktyviam laisvalaikiui.
Pasak pranešėjo, projektuojant kraštovaizdį yra planuojama iškirsti maksimalų medienos tūrį – 161 kubinį metrą medienos. (Bendras parko medienos tūris – 329 kubiniai metrai.)
Projektą pristatę specialistai teigė, kad bus stengiamasi išsaugoti senas pušis (tai seniausi parko medžiai, jų amžius siekia 170 metų).
Renovuojant parką planuojama nutiesti 2,46 kilometro ilgio rekreacinių takų sistemą su šalia išdėstytomis žaidimų aikštelėmis, suolais, žibintais, dekoratyviniais akcentais. (Nemaža dalis šių takų numatyta kloti ten, kur auga minėtos pušys, – aut. past.)

Prokurorai teigia: įstatymas pažeistas

Į pristatymą susirinkę mažeikiškiai turėjo priekaištų tiek pristatytam projektui, tiek Savivaldybės veiksmams dėl Senamiesčio parko pertvarkymo.
Iniciatyvinė grupė, jau antrus metus intensyviai kovojanti, kad senamiesčio parko renovacijos projektas būtų pakoreguotas atsižvelgiant į gyventojų pastabas ir reikalavimus, akcentavo: miškotvarkos projektas buvo parengtas, remiantis pirminiu techniniu architekto Henriko Štaudės projektu, o ne tuo, kurį gyventojų bei kraštovaizdžio ekspertų reikalavimu autorius buvo pataisęs.
Mažeikiškiai atkreipė dėmesį: sanitariniam valymui yra iškertama tik dvidešimt kubinių metrų medienos, o kitais, pasak gyventojų, neaiškiais tikslais, planuojamas iškirsti 161 kubinis metras, arba beveik pusė parko medžių.
Iniciatyvinės grupės atstovai akcentavo: Savivaldybė negali tęsti parko renovacijos darbų, nes yra pažeidusi įstatymą. Gyventojų atstovai Savivaldybę informavo, kad Šiaulių apygardos prokuratūra ką tik išnagrinėjo Iniciatyvinės grupės Mažeikių senamiesčio parkui išsaugoti ir puoselėti skundą. Prokuratūra pripažino, kad Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos sprendiniai dėl techninio projekto pirkimo turi būti panaikinti, taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl galimai nusikalstamų valdininkų veiksmų.

5 Atsakymai į “Miškotvarkos projekto pristatyme – žinia iš prokuratūros”

 1. to MA parašė:

  Jei nemokat normalaus projekto sukurpti ,kad bendruomenei itikti,tai geriau jau jokio projekto nei toks.

 2. MA parašė:

  Kagi, vadinamoji INICIATYVINĖ GRUPĖ SUŽLUGDĖ projektą. Būkite dėkingi jiems. Parkas liks toks pat apleistas ir numukęs kaip ir dabar.

 3. Miškinis parašė:

  Tokio amžiaus pušų tikrai niekam neprireikė, aišku ginčytis negaliu gal kam ir reikia…. be esmė tame, kad geros medienos iš jų tikrai nebus, parke augusių pušų mediena šakota, blogo augimo, parkinis medis yra parkinis… o ir iš tų 161 kūbo medienos jokio biznio nepadarysi, tiesiog juokingai maža suma gaunasi, kad sukti kokios aferas ir rizikuoti…. Na bet čia Lietuva čia lietūs lyja, gal kas ką ir sumastė, ką čia žinosi…

 4. mindaugas parašė:

  idomu kam prireikė storujų pušų?

 5. Algis parašė:

  uz medi – vienerius metus kalejimo tiems valdininkams,kur meras ziuri ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto