Miškų savininkų atsakomybė griežtėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos miškingumas siekia 33, rajono – 30 procentų. Mažeikių rajone yra beveik 37 tūkstančiai hektarų miškų, iš kurių beveik pusę valdo daugiau kaip penki tūkstančiai miško savininkų.
Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vyriausiasis specialistas Virginijus Gricius pastebėjo, kad miško savininkams nemažai nuostolių gali pridaryti kenkėjai. Specialistas šiemet prognozuoja eglės liemenų kenkėjo žievėgraužio tipografo pagausėjimą, nes po žiemos miškuose dar yra neišvežtų išverstų ir nulaužtų žalių spygliuočių medžių, kuriuose kenkėjai ir dauginsis.
„Geriausia apsaugos priemonė – gera miško priežiūra. Pirmaeilis darbas yra žiemą atsiradusias vėjavartas ir nulaužtus medžius sutvarkyti iki pavasarinio orų atšilimo. Todėl miško savininkai turi  iki balandžio 1 dienos žalių spygliuočių vėjavartas, vėjalaužas ir sniegalaužas išvežti ne arčiau kaip 3 kilometrai nuo miško, kuriame spygliuočių medžių auga daugiau kaip 20 procentų, pakraščio“, – apie pigiausią apsaugos priemonę kalbėjo specialistas.
Jeigu to padaryti nepavyksta, išlaužtus, išverstus medžius reikėtų nužievinti, žievę būtina užkasti ar sudeginti. Kenkėjus galima sunaikinti ir kitais būdais.

Plačiau apie miškų savininkų pareigas ir administracinę atsakomybę skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto