Mitinge prie Seimo – ir Mažeikių krašto miškininkai

Prie Seimo mitingavo Lietuvos miškininkai. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Šiandien Seime buvo svarstomi Miškų įstatymo pakeitimai. Lietuvos miškininkai, vildamiesi, jog Seimo nariai pasisakys už tai, kad nebūtų išardyta urėdijų sistema, prie Seimo surengė mitingą. Jį savo dalyvavimu palaikė ir Mažeikių miškų urėdijos atstovai.

Pasisakė prieš neaiškią pertvarką

Mažeikių miškų urėdijos vyriausioji miškininkė Eligija Panovienė mitingo išvakarėse „Santarvei“ išsakė argumentus, dėl kurių ir mažeikiškiai palaiko mitingo rengėjus ir patys ketina jame dalyvauti.
„Keletas žmonių, kurie šiuo metu atostogauja, važiuos. Norisi stabilumo ir miškų priežiūrai, ir dirbantiems žmonėms. Yra toks planas sujungti urėdijas. Yra įvairių neoficialių kalbų, esą liks 9 urėdijos. Kai kur ir oficialiai yra skelbiama, kad liks tik viena. Tad įsivaizduokime, kiek žmonių gali būti atleista. Regionuose, kaimiškose vietovėse dažnai yra taip, kad vienas dirbantis žmogus išlaiko visą šeimą“, – neaiškią situaciją dėl ateities apibūdino Mažeikių miškų urėdijos vyriausioji miškininkė Eligija Panovienė.
Miškininkų bendruomenė mitinge pasisakė prieš pelningai veikiančių urėdijų sistemos ardymą; socialinių partnerių ir socialinio dialogo ignoravimą; darbo vietų naikinimą, ypač kai didžioji dalis darbo vietų lokalizuojasi regionuose; slaptą reorganizavimo planų rengimą; prieš visuomenę klaidinančios ir urėdijas šmeižiančios informacijos skleidimą.

Siekia pakeisti veikiančią sistemą

Prieš trejetą metų Jungtinių Amerikos Valstijų Jeilio universiteto mokslininkai, skelbdami kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą, Lietuvą pripažino pirma pasaulyje pagal miškų išsaugojimą. Tačiau Generalinė miškų urėdija ir Aplinkos ministerija siekia pakeisti veikiančią sistemą ir reorganizuoti pelningai veikiančias organizacijas. Dėl to šiandien prie Seimo mitingavo Lietuvos miškininkai.
Pasak Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, stebina tai, kad ketinimai pakeisti gerai veikiančią sistemą rengiami slaptai, visuomenei pateikiama klaidinanti ir miškininkus šmeižianti informacija, o gerai funkcionuojanti sistema vadinama pasenusia.

Plačiau apie įvykusį mitingą – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto