Mitinguodami mažeikiškiai kultūrininkai reikalavo didesnių atlyginimų

Kultūros ministras mitingavo kartu su oresnių algų reikalaujančiais pavaldiniais. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

[nggallery id=442 template=caption]Trečiadienio vidurdienį prie Vyriausybės pastato rinkosi šalies kultūros ir meno darbuotojų asociacijos ir kultūros darbuotojų profesinės sąjungos, kurios reikalavo vykdyti senus valdžios pažadus ir padidinti kultūros darbuotojų atlyginimus.

Prie šių reikalavimų prisidėjo ir mūsų rajono kultūros ir meno darbuotojai, o mažeikiškiai bibliotekininkai ir muziejininkai į protesto akciją šį kartą nevažiavo.


Išklausė kalbas 

Mitinguodami muziejų, bibliotekų, kultūros centrų darbuotojai  bei savivaldybių kultūros administratoriai siekė atkreipti Vyriausybės dėmesį ir ragino skubiai spręsti susidariusias problemas dėl mažų atlyginimų. 
Prie šių raginimų prisidėjo ir mažeikiškiai kultūros ir meno darbuotojai. Mitinge dalyvavęs Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė „Santarvei“ teigė, kad valdžios vyrai išsakė daug pačių įvairiausių kalbų ir net savotiškų pažadų.
„Politikai visada moka daug kalbėti, žadėti, bet kai reikia imtis konkrečių veiksmų, nieko nebedaro. Gali būti, kad ir šį kartą taip bus. Bet tai, kad kultūros darbuotojai ryžosi garsiai išsakyti savo reikalavimus, yra labai didelis pliusas, nes paprastai iki šiol būdavo tik pakalbama tarpusavyje ir daugiau nutylima“, – savo nuomonę dėstė  P. Mylė.

Plačiau apie šią ir kitas kultūros darbuotojų rengiamas protesto akcijas skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

4 Atsakymai į “Mitinguodami mažeikiškiai kultūrininkai reikalavo didesnių atlyginimų”

 1. Bibliotekoms ir muziejams parašė:

  Kas per nesąmonė-imti nemokamą dieną.Reikėjo kreiptis į Merą,Kultūros skyrių ir važiuoti.O dabar atrodo,kad patenkinti mažeikiečiai savo atlyginimais,muziejininkai taip pat,ar tokias jau geras algas gaunate?

 2. Bibliotekininkė parašė:

  Viešoji biblioteka priklauso kitai profsąjungai. Biblioteininkai turėjo imti nemokamas atostogas, jei norėjo važiuoti protestuoti.Bibliotekininkai ne vieną kartą jau yra buvę protestuose, tik kultūros darbuotojai važiavo pirmą kartą.

 3. Teisybė parašė:

  Reikia mokyklų vadukus pakratyti:iš kur statosi namus ir perkasi mašinas?

 4. Auksinis kardas parašė:

  Tuoj mokytojai su profsąjungos galva kils į karą, tik ar tik dėl atlyginimų, bet ir dėl korumpuotų vadovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto