MMA padidinimas guls ant savivaldybių pečių, sako B. Ropė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybei nusprendus nuo spalio pirmosios minimalią algą didinti iki 1035 litų (300 eurų), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento (EP) narys Bronis Ropė laišku kreipėsi į Premjerą Algirdą Butkevičių atkreipdamas dėmesį, kad iš anksto nederintas su savivaldybėmis sprendimas negali gulti ant savivaldybių pečių.
„Minimalios algos didinimas, socialinės atskirties mažinimas yra sveikintinas. Tačiau būtina pažymėti, kad šis žingsnis daromas savivaldybių sąskaita. Tokiu būdu pažeidžiami tiek Lietuvos, tiek tarptautiniai teisės aktai“, – sako B. Ropė.
Pasak EP nario, apvalus 300 eurų skaičius yra gražus, tačiau ne skaičiaus apvalumas turi būti Vyriausybės rūpestis. Šiuo metu savivaldybės yra įsiskolinusios daugiau nei 400 mln. litų, todėl Vyriausybė, prieš imdamasi bet kokių sprendimų, privalo konsultuotis su savivaldybėmis ir kompensuoti didėjančius įsipareigojimus.
„Europos Vietos savivaldos chartijos 9 straipsnis numato, kad savivaldos organų finansiniai ištekliai turi būti proporcingi nustatytiems įsipareigojimams. Taip pat Chartija įpareigoja Vyriausybę laiku ir tinkamai konsultuotis planuojant bei sprendžiant visus savivaldą liečiančius klausimus. Akivaizdu, kad Lietuvoje šiuo metu taip nėra daroma. O centrinės valdžios vienašališki sprendimai riboja savivaldybių finansinius pajėgumus ir griauna gyventojų pasitikėjimą vietos savivalda“, – tvirtina politikas.
Jei Vyriausybė nerastų lėšų šioms išlaidoms kompensuoti, B. Ropė neatmeta galimybės imtis ryžtingų žingsnių EP, atkreipiant dėmesį, kad Lietuva negali pažeisti pačios ratifikuotų tarptautinių įsipareigojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto