MMA siūloma nuo spalio 1 d. didinti 35 litais

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valdantieji politiškai sutarė minimalią mėnesinę algą (MMA) nuo spalio 1 dienos didinti 35 litais. Tai reiškia, kad ji pasieks 1035 litus, arba 300 eurų.

Didins ir kitais metais

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad MMA ketinama dar kartą didinti ir kitąmet, tačiau kol kas neprognozavo, nuo kada ir kiek ji didės.
„Labai ilga diskusija buvo dėl MMA didinimo, joje dalyvavo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė, ir finansų ministras. Buvo išsakytos kai kurios mintys, kad nuo sausio 1 dienos gal būtų netikslinga (didinti MMA – ELTA), nes galime susidurti su įvairiomis kitomis problemomis. Šiandien buvo priimtas kompromisinis sprendimas MMA didinti nuo šių metų spalio 1 d. 35 litais“, – sakė A. Butkevičius.

Priklausys nuo ekonomikos

Kiek bus didinama MMA kitąmet, dar nebuvo svarstyta, tai esą priklausys nuo makroekonominių rodiklių.
„Yra mūsų planuose ir kitais metais MMA dar kartą didinti, bet šiandien mes negalime pasakyti, kiek. Kaip puikiai suprantate, yra tam tikra įtampa dėl geopolitinės padėties, taip pat nežinome, ką parodys makroekonominių rodiklių naujoji prognozė“, – sakė A. Butkevičius.

Biužeto nepersvarstys

Pasak Premjero, dėl šių numatomų pakeitimų persvarstyti šių metų biudžeto neketinama.
„Mes manome kad savivaldybės, taip pat ir kitos biudžetinės organizacijos, kurios turės padidinti asignavimus išmokant darbo užmokestį darbuotojams, kurių atlyginimas susietas su MMA, turi vidinių rezervų. Mes nesiruošiam koreguoti biudžete suplanuotų asignavimų“, – kalbėjo A. Butkevičius.
Dėl mažiausių pensijų didinimo konkrečių sprendimų politinė taryba kol kas nepadarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto