Mokesčiai už žemę tuština pinigines

Daugiausiai didėja mokesčiai už miesto ir priemiesčio žemę. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ne vienas žemės savininkas, sulaukęs žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijų, liko nemaloniai nustebintas. Nors jose nurodytas tarifas toks pat kaip ir pernai, tačiau mokamos sumos – didesnės.
Mokesčiai už žemę augs dar porą metų. Labiausiai tai pajus miesto gyventojai.
Į redakciją užsukęs Laisvės gatvės gyventojas į redakciją atsinešė trejų metų žemės mokesčio deklaracijas. Vyras piktinosi, rodydamas jose įrašytus skaičius. Prieš porą metų už 22 arus jam buvo suskaičiuota 110 litų mokesčio, tuo tarpu šiemet – trigubai tiek.
„Praėjusiais metais nemokėjau apskaičiuoto 202 litų mokesčio. Maniau, gal kas pasikeis, gal čia koks nesusipratimas. Tačiau į šių metų deklaraciją ta suma buvo įrašyta kaip mokesčio nepriemoka ir dar priskaičiuota dvylika litų delspinigių“, – pasakojo mažeikiškis, su įsiskolinimu
sumokėjęs per pusę tūkstančio litų.
Dėl taip subrangusios žemės vyras kreipėsi į Savivaldybę, Seimo narį, skambino į Finansų ministeriją. Tačiau nieko paguodžiamo nesulaukė. Atvirkščiai – ministerijos valdininkai suskaičiavo: po poros metų už tą patį sklypą jam teksią sumokėti beveik 750 litų.
Mažeikiškis prisipažino suvokiąs, jog pakeisti nieko neįmanoma. Į redakciją jis atėjo labiau  išsakyti savo pasipiktinimo, jog valstybė biudžeto skyles lopo gyventojų sąskaita.
O kaip yra iš tikrųjų?

Plačiau apie žemės mokesčio nustatymo tvarką ir jo mokėtojus skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Mokesčiai už žemę tuština pinigines”

 1. Lopas parašė:

  Jei žmonės Lietuvoje būtų pilietiškai sąmoningi, galėtume susiorganizuoti ir imtis priemonių prieš dantis iššiepusią valdžią „lupti kailį“ nuo gyventojų – rašytume raštus ministerijoms, remtume prie sienos Seimo narį, teistumėmės, bylinėtumėmės, organizuotume akciją „Rink Seimo narį, kuris nustatys protingus žemės mokesčius!“. Bet…….Apie žemės mokesčio kėlimą buvo skalambryjama jau senai iki priimant įstatymą. Kur buvot jūs, kur buvo kitų Lietuvos žmonių aktyvumas? Atsispeikėja tik tada, kai valdžia su gyventojais padaro „sygtym borde“ iš esmės, bet tada reikalai būna jau gerokai komplikuoti ir atkovoti pozicijas yra gerokai sunkiau, nei kai tik kalbama, bet ir tai yra įmanoma. Bet jūs linkę laukti išvaduotojo? Laukit, mokėkit pinigus – išvaduotojo nebus, reiks krutintis patiems, nebent tik Mėnulyje nusipirksit žemę – ten mokesčio kol kas nėra.

  Žemė daugeliui mūsų, kad ir miesto, kad ir namų valdos, šių dienų ekonominės klizmos ir kataklizmo atveju, yra ne pajamų, o prasimaitinimo šaltinis. Prie ko čia žemės rinkos kaina? Ar mes pinigus apimtimis, priklausančios nuo sklypo rinkos kainos, iš žemės kasam, kad jų atseikėti ir valdžiai? Ne! Daugelis mūsų žemę naudojam adaržovėms ir vaisiams auginti. Auginti ne kad uždirbti (tuose su….uose Mažeikiuose), O PRASIMAITINTI ir nenubomžėt galutinai. Nuosavas žemės lopinėlis yra dar šioks toks egzistencijos garantas buržujų nučiulptoje Lietuvoje. Bet ir į tai jie pasikėsino!

  Taigi, agurkų ir pomidorų kaina nuo žemės, kurioje jie augo, rinkos kainos nepriklauso – brangesni jie netampa, taip pat kaip ir neparduosti žemių žiupsnelio, paimto iš „vertingos žemės pagal rinkos kainą“ – ir Latvijos arkliui turėtų būti aišku, kad ŽEMĖS MOKSEČIO ĮSTATYMAS YRA SUKURPTAS VADOVAUJANTIS NETEISINGAIS KRITERIJAIS.

  Jei tylėsit, nesiorganizuosit irneprotestuosit, sulauksit „galutinio išbuožinimo“ Lietuvoje jau besikuriančių buožių kastos naudai.

 2. Apolinaras parašė:

  Gal kas gali pasakyti, kokioje valstybėje nėra mokesčio už privačioje nuosavybėje esančią žemę ?

 3. už daug ką mokėti reikia parašė:

  aišku, kad ir kaip nesmagu bet mokestits yra mokestis.. taip kaip mokam už automobilio tech. apžiūra, privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, tai ir žemė. Jei tu nesugebi jos išlaikyti, tai parduok tam kas sugebės ją išlaikyti ir tinkamai panaudoti. Aišku mūsų miestui tai nelabai aktualu, bet didiesiems miestams, kur žemės kaina yra didelė, tai labai aktuali tema.. pvz>: senų laikų vilnietis turi 12 arų, geroj miesto vietoj.. jam jos nereikia, bet ir parduoti už rinkos kainą jis nenori.. todėl laiko ten šiukšlyną, ir prašo už jį n kartų didesnės nei rinkos kaina.ir ką tu jam padarysi.. tai dėl tokių tikrai verta sukelti žemės kainas. Bet čia tik mano nuomonė konkrečiam atvejui.. bet visiškai sutinku kad įvairios mokestinės prievolės labai apsunkina žmonių gyvenimus.. ir tikrai nesinori mokėti už tai kas konkrečiai man priklauso..

  p.s. vienas žmogus man seniau sakydavo, kad ateityje ir už orą reiks mokėti, panašu kad tie laikai jau atėjo. :)

 4. "Prichvatizacija"... parašė:

  Žemę išsipirkom arba nusipirkom, arba atstatė nuosavybės teisę, arba paveldėjom, žodžiu, mūsų valstybėj, jei ji mano, padaryta tik taip, kad ją skubėčiau atsikratyti, nes už savo žemę kažkodėl turiu mokėti ir antrą, ir trečią… ir šimtąjį kartą, kol nebesuvokdamas, kodėl??? nebeišgaliu pats už savo žemę mokėt… ir ją parduodu…tyliai…pigiai…PHU…jausmas, kad savo dėvimus triusikus trečią kart perku…

 5. .... parašė:

  Gi seimūnai turi isurinkti kažkaip sau algom… kels kels tol, kol žmogus nuspręs parduot,o tada emigruos, nes už žemę nesugebės susimokėt… šaunuoliai!!!

 6. naujiems etatams parašė:

  Valdžažmogiai dirbtinai kelia mokesčius tam, kad po to galėtų steigti savo partiečiams naujas darbo vietas( bereikalingus etatus). Tai tie mokesčiai ir nueina jų algoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto