Mokesčių inspekcijos vardu prisidengę sukčiai iš gyventojų vilioja pinigus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastaruoju metu mokesčių informacijos centro telefonu paskambinę gyventojai praneša apie trumposiomis žinutėmis gaunamus pranešimus nuo siuntėjo „Mokesčiai“ apie įsiskolinimus valstybės biudžetui ar kvietimus atvykti į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI).

Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos, žinutes siuntinėja sukčiai, prisidengę VMI vardu. Sukčių pranešimuose nurodoma skirtinga informacija: vienuose teigiama, kad gavėjas yra nesumokėjęs žemės ar kitų mokesčių, kituose kviečiama atvykti į VMI, „finansinių pajamų deklaravimo svarstymą“, ir dėl detalesnės informacijos siūloma kreiptis telefono numeriu 8xxx11167. Kai kurių trumpųjų žinučių pabaigoje pateikiama ir nuoroda į VMI internetinę svetainę.
VMI pažymi, kad mokesčių mokėtojams nei įspėjimų apie pradelstus sumokėti mokesčius, nei kitos informacijos trumposiomis žinutėmis nesiunčia. Visą informaciją apie sumokėtus ar laiku nesumokėtus mokesčius gyventojai gali gauti prisijungę prie autorizuotos mokesčių mokėtojų erdvės Mano VMI: www.vmi.lt/manovmi.
VMI, kaip ir visada, taip ir šįkart, dėl sukčiavimo kreipsis į Policijos departamentą.
Gyventojai, gavę panašaus pobūdžio žinutes, gali informuoti VMI Pasitikėjimo telefonu arba apie bandymą apgauti pranešti policijai telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto