Mokestis už šildymą skiriasi 5 kartus

Ramesni dėl sąskaitų gali būti tik renovuotų namų gyventojai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sausio mėnesį paspaudęs šaltukas gerokai patuštins gyventojų kišenes. Šilumos energijos sunaudojimo vienam kvadratiniam metrui pašildyti kaina šoktelėjo daugiau nei litu.
Už šildymą mažeikiškiai mokės skirtingai: nuo 1,24 Lt iki 6,95 Lt už kvadratinį metrą.

Išaugs sąskaitos

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad praėjusių metų gruodžio mėnesio vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina, esant vidutinei laiko temperatūrai plius 2,7, buvo 3,36 Lt, o sausio mėnesį, kai temperatūra nukrito iki minus 1,9, kaina išaugo iki 4,65 Lt už vieną kvadratinį metrą.
Galima spėti, kad šį mėnesį gautos sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją privers aiktelėti ne vieną mažeikiškį.

Neturėtų išsigąsti

Ramesni dėl sąskaitų gali būti tik renovuotų namų gyventojai. Jie mokės mažiausiai ne tik mieste, bet ir rajone. Renovuotuose namuose šilumos energijos buvo sunaudota daug mažiau nei namuose, kurie nėra atnaujinti.
Šilumininkai skelbia, kad žmonės, gyvenantys Sodų g. 10-ajame name, už vieno kvadratinio metro šildymą mokės vidutiniškai po 1,24 Lt.
Šiek tiek daugiau mokėti turės P. Vileišio g. 4-ojo namo gyventojai – po 2,11 Lt už vieną kvadratinį metrą. Treti iš mažiausiai mokančiųjų yra Laisvės g. 40-ojo namo gyventojai. Jiems sausį šildytas buto kvadratinis metras kainuos 2,46 Lt.

Kainos „kandžiojasi“

Daugiausiai už sausio mėnesį sunaudotą šilumos energiją mokės viekšniškiai, gyvenantys Mažeikių g. 3-iajame name. Čia vieno kvadrato kaina siekia net 6,95 Lt.
Ne ką mažiau sausio šiluma atsieis ir mažeikiškiams, kurių butai yra Laisvės g. 32-ajame ir P. Vileišio g. 6-ajame name. Už vieną kvadratinį metrą jiems teks pakloti atitinkamai po 6,79 ir 6,32 Lt.

3 Atsakymai į “Mokestis už šildymą skiriasi 5 kartus”

  1. Vitai parašė:

    O pas mus jau visas menuo neimanoma gyventi. Toks karstis, langus atidarom, vaikai nuo silumos perkaitimo susirgo, nakti neisimiegam, atsikeliam is ryto skaudanciom galvom. Zodziu siaubas. Kad nori gyvenk prie atviru langu.Galetu prisukti, namie neimanoma buti. Dar dienomis saule prikaitina, nebegalime kambariu issivedinti. O saskaitas tai turim moket. Reiketu pasidometi, kokia temperatura turetu buti bute, ir kokia paduoda radiatoriai. Manau jie greitu laiku sprogs. Kazin kam tai naudinga?????????????

  2. vita parašė:

    mūsų name radiatoriai verda ,nesistebėsiu jeigu 8lt bus….

  3. Pastebėjimas parašė:

    Renovuotų namų šildymo įkainis už kvadratą būtų mažesnis jeigu nebūtų kompensacijų. PVZ. gyventojai, kurie gyvena iš mokesčių mokėtojų pinigėlių 315lt. pašalpos, gauna 100procentu šildymo kompensaciją. Mokėti nereikia , tai šilumos energiją naudoja maksimaliai , negalvodami, kad skriaudžiamas biudžetas. Jeigu visi taupo / negaunantys kompens./ ,tai vertėtų ir jiems apie tai galvoti. Taigi šitoks ir pastebėjimas, kad šitaip ,, taupome“ biudžeto pinigėlius. Tai liečia renovuotus namus, kur yra individuali butui apskaita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto