Mokiniai galės grįžti į klases – sutarimas pasiektas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiandien vykusiame pasitarime su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis dėl pedagogų atlyginimo didinimo, kuriame dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, priimtas kompromisinis susitarimas – nuo rugsėjo 1 dienos papildomai skirti 8 milijonus eurų atlyginimams didinti.

„Kartu su profsąjungų atstovais priėmėme bendrą sutarimą, kad Vyriausybė nuo šių metų rugsėjo 1 d. papildomai pedagogų atlyginimams didinti skirs 8 milijonus eurų. Kartu sutarta, jog nuo rytojaus daugelyje mokyklų profsąjungų organizuojami pedagogų streikai bus nutraukti, ir mokiniai galės grįžti į pamokas“, – sako premjeras A. Butkevičius.
Pasitarime taip pat konstatuota, jog nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus panaikintos tarifinio atlygio „žirklės“ mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą, o Vyriausybė su profsąjungomis toliau tarsis dėl trejų metų plano, pagal kurį kiekvienus metus iš eilės palaipsniui ir toliau didėtų pedagogų atlyginimai.
„Tame plane turi būti numatytos visos esminės reformos ir susitarimai, atsižvelgiant tiek į pedagogų interesus, tiek ir į valstybės finansines galimybes“, – sako premjeras A. Butkevičius.
Susitarimą dėl streiko užbaigimo pasirašė keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai: Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto