Mokiniai pasitinka sveikos mitybos dieną

Tirkšlių vidurinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė „Aš+sportas+šeima=Sveikata!“. Nuotrauka iš mokyklos archyvo

[nggallery id=249 template=caption]Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Mūsų rajone šią datą įvairiais renginiais pažymi mokyklos. Į nacionalinį projektą „Sveikatiada“ įsijungė Pavasario pagrindinė mokykla, renginys, skirtas sveikai mitybai bei gyvensenai, įvyko ir Tirkšlių vidurinėje mokykloje.

„Mitingavo“ vaisiai  ir daržovės

Vykdant šį projektą Pavasario pagrindinėje mokykloje surengtas vaisių ir daržovių mitingas. Originaliai pasipuošę pačių pagamintais vaisių ir daržovių kostiumais mokiniai įvairiomis linksmomis formomis skleidė žinias apie vaisių ir daržovių naudą, kūrė linksmus eilėraščius, valgių receptus, žaidė žaidimus, vaišinosi sodo ir daržo gėrybėmis.
Kitas šio projekto renginys – „Judėk ir būsi sveikas“. Visą popietę 4-5 klasių komandos sporto salėje rungėsi linksmose estafetėse ir sveikatos žinių viktorinoje. Įvairios užduotys ir klausimai skatino suprasti sveikos gyvensenos ir sporto svarbą jaunam ir augančiam organizmui.

Dalyvavo ir tėveliai

Tirkšlių vidurinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė  „Aš+sportas+šeima=Sveikata!“, kurios tikslas – skatinti mokytis vaikus sveikos gyvensenos ir mitybos. Juk ne veltui ilgaamžiai pataria: „Būtinai sportuok, daugiau juokis ir dainuok, maitinkis natūraliais produktais, pamatysi, kaip tapsi linksmesnis, geriau seksis mokytis, dirbti, geriau atrodysi!“
Sporto šventę vedė „Sportuoliai-sveikuoliai“ – 8 A klasės mokiniai. Jie mažiesiems kolegoms pasakojo apie sveiką gyvenseną, mitybą, sporto naudą žmogui, padėjo įveikti rungtis.
Kiekviena renginyje dalyvavusi klasė sportinei dvasiai pakelti buvo paruošusi šūkį bei skiriamąjį klasės ženklą. Sveikatingumo šventėje dalyvavę tėveliai turėjo sukurti linksmą istoriją.

Degustavo sveikus užkandžius

Visi šventės dalyviai balso stygoms pralavinti ir ausytėms pradžiuginti būtinai turėjo sudainuoti sportišką dainelę ir atsakyti į klausimus.
Sporto salėje mokinių ir jų tėvelių laukė ilgas, bet smagus užduočių ir kliūčių maratonas. Įveikę smagias užduotis, visi dalyviai gavo Šaunaus sportininko diplomus, o suaugusieji – dar ir knygeles „Aukime sveiki“.
Renginį organizavo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Abrutienė ir kūno kultūros mokytojas Rolandas Volkovas.
Kad po visų žaidynių ir rungtynių vaikai atgautų jėgas, klasių vadovai kartu su tėveliais suorganizavo sveikų užkandžių degustaciją klasėse.
Projekte „Sveikatiada“ dalyvaujančioje „Ventos“ pagrindinėje mokykloje taip pat nuveikta nemažai darbų: čia ekopamoką „Aš žalias“ vedė rašytojas Jeronimas Laucius, kuris mokė vaikus rūšiuoti šiukšles ir saugoti gamtą. Visai neseniai, prieš rudens atostogas, mokykloje vyko 5-6 klasių kvadrato varžybos.

Skatina sveiką mitybą

Jau tapo tradicija, kad Europos sveikos mitybos dieną nacionalinis projektas „Sveikatiada“ bando atkreipti mokinių dėmesį į tinkamą mitybą bei sveiką gyvenseną.
Pasak „Sveikatiados“ koordinatorės Sandros Navickaitės, projekto tikslas – įvairiais renginiais skatinti vaikus domėtis sveika mityba ir fiziniu aktyvumu.
„Vis daugiau žmonių susiduria su sveikatos problemomis, kylančiomis dėl netinkamos mitybos, todėl svarbu ugdyti sveiką gyvenimo būdą kuo anksčiau“, – teigė S. Navickaitė.
Europos sveikos mitybos dienai skirtus reginius organizuoja ir kitų rajono mokyklų, gimnazijų moksleiviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto