Mokiniams – edukacijos apie knygų ženklų, iliustracijų kūrimą

Ketvirtokai klausosi bibliotekininkės kaip reikia gaminti exlibrisą.

Gegužės 8 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Tirkšlių filiale prasidėjo projekto „Išlaisvink vaizduotę kurdamas knygą“ veiklos. Edukaciją „Ekslibrisas mano mylimiausiai knygai“ Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos 5–6 klasių mokiniams vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyriaus edukatorė Lolita Putramentienė.

Mokiniai sužinojo, kas yra ekslibrisas, piešė ir kūrė jį, o galutinį variantą išsinešė namo, kad galėtų jį įsiklijuoti į savo mylimiausią knygą. Kol edukatorė kalbėjo ir pasakojo, salėje tvyrojo tyla, mokiniams buvo įdomu sužinoti, kas yra knygos ženklas ir kaip jį galės pasigaminti. Nestigo ir klausimų edukatorei, gavę atsakymus, mokiniai pasinėrė į kūrybą, o rezultatas visus nudžiugino.

Kita projekto veikla, Tirkšlių bibliotekoje vykusi vėliau, – edukacija „Knygų ženklas mano mylimiausiai knygai“. Čia dalyvavo Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos ketvirtokai. Šįkart edukaciją vedė bibliotekininkė Viktorija Bukauskienė. Nors susibūrime dalyvavo pradinių klasių mokiniai, tačiau kūrybiškumu bei vaizduote jie nė kiek nenusileido vyresniesiems. Vaikai piešė tai, kas jiems aktualiausia, vieniems ženklas siejosi tik su knyga ir raidėmis, o kitiems – su mėgstamu hobiu, sportu, gamta. Sukurti knygų ženklai buvo įdomūs ir gražūs, mokiniai juos išsinešė namo, kad galėtų įsiklijuoti į savo asmenines knygas.
Nuotr. iš Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos archyvo

4a klasė su jau pagamintais knygų ženklais.

Gegužės gale – vėl smagi ir šurmulio pilna diena Tirkšlių bibliotekoje. Vyko paskutinė projekto veikla – Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos šeštokai ir septintokai dalyvavo edukacijoje „Pabandom iliustruoti kartu“. Iliustratorė Lina Videckienė papasakojo, kaip piešiamos iliustracijos, kaip jos paverčiamos į skaitmeninį formatą, parodė pavyzdžių, papasakojo apie savo patirtį, padovanojo kiekvienam mokiniui po ženkliuką su savo pieštu paveiksliuku. Po to mokiniai piešė iliustracijas edukatorės sukurtai istorijai. Visa tai po renginio L. Videckienė perkels į skaitmeninį formatą bei grąžins mokiniams. Taigi norintieji galės atsispausdinti ir susisegti kaip knygutę. O kas žino, galbūt kažkas iš apsilankiusiųjų susidomės iliustracijų piešimu dar labiau ir ateityje jų darbus matysime knygose.

4b klasė su jau pagamintais knygų ženklais.
Penktokų pagaminti knygos ženklai.
Šeštokų pagaminti knygos ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto