Mokiniams – pamoka apie nacionalinį saugumą

KAM (ELTOS) nuotr.

Penktadienį Lietuvos mokyklų aukštesniųjų klasių mokiniams tiesioginės interneto transliacijos metu pristatyta šalies kariuomenė ir jos veikla.

Įvairūs klausimai

Internetu tiesiogiai transliuotos pamokos metu buvo rodomas mokiniams skirtas filmas. Juo paneigti visuomenės sukurti stereotipai apie Lietuvos kariuomenę.
Paprastais, suprantamais pavyzdžiais transliacijos stebėtojams paaiškinta, kodėl Lietuvos kariai dalyvauja tarptautinėse saugumo misijose. Pristatyta karių kasdienybė ir kario profesija.
Transliacijos metu jos stebėtojai tiesiogiai uždavinėjo jiems aktualius klausimus. Buvo klausimų apie tai, ar iš tiesų karinės grėsmės atveju sulauktume pagalbos iš NATO. Domėtasi karių profesionalų ir būsimųjų šauktinių socialinėmis garantijomis bei tolimesnėmis karjeros perspektyvomis. Mokiniams buvo aktualūs klausimai apie diskriminaciją bei patyčias kariuomenėje.

Pasirinko laisvai

Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, jog mokyklų bendruomenės pačios galėjo nuspręsti, ar dalyvauti tokioje pamokoje, ar ne.
„Švietimo skyrius tiesiog išplatino žinią apie rengiamą nacionalinio saugumo pamoką, ir tiek. Suteikėme laisvę rinktis, todėl neturime duomenų, kurios mokyklos nusprendė tokią pamoką vesti“, – situaciją apibūdino A. Stonkus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto