Mokinių darbų parodoje – ne tik stiklas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Sodros“ Mažeikių skyriaus vestibiulyje atidaryta mokytojo Aleksandro Novako vadovaujamos dailės studijos „Meninis stiklas“ mokinių darbų paroda „Ne tik stiklas“. Paroda labai įvairi – čia pristatomi ne tik stiklo, bet ir kita technika atlikti darbai.
Pavasario pagrindinėje mokykloje įsikūrusioje dailės studijoje stengiamasi vaikus supažindinti su pradinėmis paprasto ir spalvoto stiklo apdirbimo galimybėmis. Norint sukurti stiklo darbą, būtini paruošiamieji darbai – eskizavimas, projekto kūrimas – tad reikia ir piešti, ir tapyti. Paskui šie darbai patys savaime išsivysto į savarankiškus studijinius darbus.
„Kiekvienas vaikas yra individualybė – kai pastebiu, į ką jis turi polinkį, kurioje srityje jis gali pasiekti daugiau – tada jį stengiuosi nukreipti į tą specializaciją, kuriai jis labiau gabus. Mūsų vaikai specializuojasi ir dirba ne vien su stiklu, jie gali būti ir tapytojais: grupėje turime ne vienerius  metus keramika užsiimantį berniuką, kuris už savo darbus gauna apdovanojimus, nugali įvairiuose konkursuose. Ateityje nusimato ir stipresnių grafikų darbų. Kai kurie darbų autoriai jau yra dalyvavę parodose ir gavę ne vieną apdovanojimą“, – kalbėjo A. Novakas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto